REKLAMA

Trump rozmawiał przez telefon z talibskim przywódcą

2020-03-03 20:47
publikacja
2020-03-03 20:47
Trump rozmawiał przez telefon z talibskim przywódcą
Trump rozmawiał przez telefon z talibskim przywódcą
fot. Carlos Barria / / Reuters

Prezydent USA Donald Trump poinformował we wtorek, że rozmawiał przez telefon z jednym z przywódców afgańskich talibów mułłą Abdulem Ghanim Baradarem. Wiadomość ta została potwierdzona przez stronę talibską.

"Rozmawiałem dzisiaj z przywódcą talibów - powiedział Trump. - Mieliśmy bardzo dobrą rozmowę". Szczegółów rozmowy amerykański prezydent nie zdradził.

Rzecznik talibów Zabihullah Mudżahid potwierdził na Twitterze, że rozmowa odbyła się. "Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump przeprowadził rozmowę telefoniczną z zastępcą politycznym Emiratu Islamskiego, szanowanym mułłą Abdulem Ghani Baradarem" - napisał Mudżahid i dodał, że rozmowa trwała nieco więcej niż 30 minut.

W sobotę w stolicy Kataru Ad-Dausze zostało podpisane porozumienie pokojowe między USA a talibami, określające warunki wycofania z Afganistanu wojsk amerykańskich i zniesienia sankcji nałożonych przez Waszyngton na przedstawicieli dowództwa talibów.

Zgodnie z deklaracją USA będą w ciągu najbliższych 14 miesięcy wycofywać ostatnią grupę swych wojsk i sprzętu z Afganistanu, natomiast talibowie mają zapewnić swój udział w zapobieganiu i zwalczaniu międzynarodowego terroryzmu islamskiego.

zm/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Konflikt na Bliskim Wschodzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki