Trump rozmawiał przez telefon z talibskim przywódcą

Prezydent USA Donald Trump poinformował we wtorek, że rozmawiał przez telefon z jednym z przywódców afgańskich talibów mułłą Abdulem Ghanim Baradarem. Wiadomość ta została potwierdzona przez stronę talibską.

"Rozmawiałem dzisiaj z przywódcą talibów - powiedział Trump. - Mieliśmy bardzo dobrą rozmowę". Szczegółów rozmowy amerykański prezydent nie zdradził.

Rzecznik talibów Zabihullah Mudżahid potwierdził na Twitterze, że rozmowa odbyła się. "Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump przeprowadził rozmowę telefoniczną z zastępcą politycznym Emiratu Islamskiego, szanowanym mułłą Abdulem Ghani Baradarem" - napisał Mudżahid i dodał, że rozmowa trwała nieco więcej niż 30 minut.

W sobotę w stolicy Kataru Ad-Dausze zostało podpisane porozumienie pokojowe między USA a talibami, określające warunki wycofania z Afganistanu wojsk amerykańskich i zniesienia sankcji nałożonych przez Waszyngton na przedstawicieli dowództwa talibów.

Zgodnie z deklaracją USA będą w ciągu najbliższych 14 miesięcy wycofywać ostatnią grupę swych wojsk i sprzętu z Afganistanu, natomiast talibowie mają zapewnić swój udział w zapobieganiu i zwalczaniu międzynarodowego terroryzmu islamskiego.

zm/ ap/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 2,0% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil