REKLAMA

Trump przestrzega sojuszników przed współpracą z Huawei

2020-02-17 04:46
publikacja
2020-02-17 04:46

Prezydent Donald Trump zagroził, że przestanie udostępniać informacje krajom europejskim, które zgodzą się współpracować z chińskim gigantem Huawei przy tworzeniu sieci 5G, powiedział w niedzielę ambasador USA w Niemczech Richard Grenell.

/ fot. Jonathan Ernst / Reuters

Prezydent Trump poinstruował mnie, że muszę wyjaśniać, iż każdy kraj, który zdecyduje się użyć nierzetelnego dostawcy 5G, zagraża naszej zdolności do dzielenia się z nim informacjami na najwyższym poziomie - napisał Grenell na Twitterze.

Kluczowi europejscy sojusznicy Stanów Zjednoczonych , w tym Wielka Brytania i Francja, podkreślają, że nie zamierzają uniemożliwiać Huawei uczestnictwa w ich przyszłych sieciach telekomunikacyjnych 5G, nakładają jednak na tę współpracę pewne ograniczenia związane z bezpieczeństwem narodowym.

Podczas konferencji bezpieczeństwa w Monachium sekretarz stanu Mike Pompeo potępił „konia trojańskiego”, za którego uważa chiński koncern informatyczny.Zaangażowanie w zachodnie sieci 5G Huawei ułatwi mu przeniesienia danych wszystkich nas do „Chińskiej Partii Komunistycznej” i „chińskich tajnych służb”, uważa Mike Pompeo.

Ze swojej strony szef chińskiej dyplomacji, Wang Yi w Monachium zaprosił Europejczyków do dokonania „niezależnego i mądrego wyboru”, przy jednoczesnym poszanowaniu zasady równych szans dla wszystkich firm. (PAP)

wr/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
znawca_wszystkiego
Polska, wierny pies na łańcuchu kupi najdroższy na świcie sprzęt. Oczywiście amerykański.

Powiązane: Wojna handlowa USA

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki