Trump pogratulował Putinowi inauguracji nowej kadencji

Prezydent USA Donald Trump pogratulował w poniedziałek rosyjskiemu odpowiednikowi Władimirowi Putinowi rozpoczęcia nowej kadencji - poinformował Biały Dom, podkreślając jednocześnie znaczenie prawa do pokojowych manifestacji po niedawnych aresztowaniach w Rosji.

(fot. Mikhail Metzel / TASS)

Na sobotnich demonstracjach zwołanych przez opozycjonistę Aleksieja Nawalnego w celu zaprotestowania przeciw kolejnej kadencji prezydenta Putina rosyjska policja zatrzymała ponad 1,5 tys. osób, w tym samego Nawalnego.

"Przede wszystkim prezydent gratuluje (Putinowi) i z niecierpliwością czeka chwili, kiedy, jak mamy nadzieję, zdołamy nawiązać dobre stosunki z Rosją" - powiedziała rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders.

"Jednocześnie Stany Zjednoczone uważają, że wszyscy mają prawo do tego, by być wysłuchani, i do pokojowych zgromadzeń" - zaznaczyła rzeczniczka Białego Domu.

Prezydent Donald Trump był krytykowany przez niektórych amerykańskich polityków i komentatorów, gdy w rozmowie telefonicznej z prezydentem Władimirem Putinem pogratulował mu wyboru na kolejną kadencję. Bronił jednak na Twitterze swej decyzji, pisząc, że dobre relacje z Rosją "to rzecz dobra, a nie zła". (PAP)

mmp/ mc/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil