Trump ostrzega przed zabijaniem cywilów w syryjskim Idlibie

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump ostrzegł w czwartek na Twitterze Rosję, Syrię i Iran przed zabijaniem cywilów w syryjskiej prowincji Idlib. Podkreślił, że Turcja ciężko pracuje, aby powstrzymać tę "rzeź".

(fot. Jonathan Ernst / Reuters)

"Rosja, Syria i Iran zabijają albo są na drodze do zabicia tysięcy niewinych (w oryginale +inocent+ zamiast +innocent+ - PAP) cywilów w prowincji Idlib. Nie róbcie tego! Turcja ciężko pracuje, by powstrzymać tę rzeź" - napisał amerykański prezydent na Twitterze.

Od początku grudnia siły reżimu prezydenta Syrii Baszara el-Asada i lotnictwo rosyjskie nasiliły ataki na kontrolowaną przez dżihadystów prowincję Idlib na północnym zachodzie Syrii. W Idlibie dominują dżihadyści z grupy Hajat Tahrir asz-Szam (HTS), dawnej syryjskiej filii Al-Kaidy.

Region ten, a także obszary przylegające do prowincji Aleppo, Hama i Latakia wciąż w dużej mierze wymykają się spod kontroli reżimu syryjskiego. Na obszarach tych schronienie znajduje wiele innych grup dżihadystycznych i osłabione siły rebeliantów.

W ubiegłym tygodniu prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zakomunikował, że 50 tys. ludzi ucieka z Idlibu w kierunku tureckiej granicy. W niedzielę tureckie media państwowe poinformowały, że co najmniej 25 tys. cywilów uciekło w ciągu dwóch dni z Idlibu do Turcji. (PAP)

ndz/ ap/

arch.

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
7 3 antek10

Rosja powinna przyjąc tych uchodźców/ To Rosja bombarduje ich domy.

! Odpowiedz
9 49 open_mind

Tak jeśli się rozchodzi o zabijanie to tylko USA ma do tego prawo pod płaszczykiem Sorosa i pozostałych mącicieli, zobaczcie na tragedię Jemenu.

! Odpowiedz
18 58 sel

Ciekawe dlaczego nie skomentuje dziesiątek tysięcy ofiar rzezi w Jemenie? dlatego że to Arabia Saudyjska?, a ofiary Izraela i USA? w Syrii i Palestynie?, a ofiary embarg w wielu krajach ? , a Kurdowie? itd itp..

! Odpowiedz
51 46 marxs

jeszcze bardziej ciekawe jest dlaczego na tzw."polskich" portalach m.in.bankier.pl ani słowa o ludobójstwie tysięcy Jemeńczyków przez Arabię Saudyjską w ich kraju co to prawdomowne goldmany i morgany nie pozwalają PISać a może kulawy z maliniakiem i moravitzem zabronili?

! Odpowiedz
2 4 nonnn odpowiada marxs

wlasnie w Bankier.pl przydala by sie jakas osoba ogarnieta co sie dzieje naprawde na swiecie, ktos kto widzi prawdziwa os zla nie przez pryzmat propagandy oplacajacej media, z drugiej strony Bankier to tez media i czy maja czyste nieoplacone rece publikujac taki shit.
Jako Polacy winnismy wspierac Kurdow gdyz to grupa etniczna z nami mocno spokrewniona ( haplogrupa genetyczna) a kultura turecka to rzaznicy - patologia jak na tyh ich tureckich filmach.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil