Trump obiecuje 100 tys. respiratorów w 100 dni

Prezydent Donald Trump obiecał, że w ciągu 100 dni amerykańskie firmy wyprodukują ponad 100 tysięcy respiratorów. W związku z pandemią koronawirusa "trzykrotnie zwiększymy produkcję tych urządzeń" - zapowiedział w piątek Trump w Białym Domu.

(fot. YURI GRIPAS / Reuters)

"Wyprodukujemy naprawdę dużo respiratorów" - zapewnił Trump. Jego zdaniem jest możliwe, że urządzeń będzie tak wiele, iż część z nich USA będą mogły przekazać innym krajom, m.in. Wielkiej Brytanii i Włochom.

W piątek Trump, stosując ustawę o produkcji obronnej, nakazał koncernowi motoryzacyjnemu General Motors produkcję respiratorów. Wcześniej wezwał także Forda do jak najszybszej produkcji i dostarczenia tych urządzeń medycznych.

Lokalne władze w USA coraz częściej alarmują, że z powodu pandemii koronawirusa wielu stanom grożą braki respiratorów.

Według danych z piątku Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w USA koronawirusa zdiagnozowano u ponad 100 tysięcy osób. Liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła 1,5 tysiąca. (PAP)

sp/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 7 bha

Z tego co mówił główny sterujący to do świąt Wielkanocnych chciałby ,aby ludzie wrócili do pracy bo gospodarka czeka ,więc chyba dlatego zamawia full respiratorów .Kapitalizm skrzętnie ukryty po przykrywką wielkiej demokracji dla ludu ma tak naprawdę daleko gdzieś zdrowie i życie ludzi ,zatrudnionych.Najważniejsza jest KASA ,Kasa i jeszcze raz kasa nawet kosztem wielu ludzkich tragedii .....co tam takiego Epidemia ,Pandemia covid19.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 2 bha

PS.https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25817111,trump-o-kwarantannie-umrze-wiele-osob-jesli-pozwolimy-by.html

! Odpowiedz
1 8 and00

No i jeszcze Musk obiecał że fabrykę rakiet kosmicznych przestawi na respiratory

Z drugiej strony jeżeli 100k w 3 miesiące to 3x więcej niż normalnie, to znaczy że produkują ponad 120.000 respiratorów rocznie już teraz
Co ten starzec opowiada...

! Odpowiedz
0 13 ajwaj

Level Panic w kal-boj landzie
Z jednej strony wracaja do normalnosci w Swieta,
a jednoczesnie miliony respiratorów.
A gdzie te respiratory podlaczyc? W kartonach na ulicy? To nie latarka kieszonkowa. Musi byc fachowa obsluga, energia (rachunek), leki-srodki itd.

! Odpowiedz
0 3 bha

Z tego co mówił to do świąt Wielkanocnych chciałby ,aby ludzie wrócili do pracy bo gospodarka czeka ,więc dlatego zamawia full respiratorów .Kapitalizm skrzętnie ukryty po przykrywką wielkiej demokracji dla ludu ma tak naprawdę daleko gdzieś zdrowie i życie ludzi ,zatrudnionych.Najważniejsza jest KASA ,Kasa i jeszcze raz kasa nawet kosztem wielu ludzkich tragedii .....co tam takiego Epidemia ,Pandemia covid19.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
19 15 anna_domagalczyk

Gadka dla idiotów. 100 dni to ponad 3 miesiące. Produkcja ruszy nie od pierwszego dnia, więc na początku, tak przez miesiąc, respiratorów nie będzie. Potem nie będzie chętnych na nie, bo inne kraje się już wcześniej obkupią, a w USA pandemia właśnie zacznie się cofać samorzutnie, bo kto miał zachorować to zachorował. Wypisz wymaluj nasz przaśny Gomułka, z hasłem "plan pięcioletni nawet za dziesięć lat, ale wykonamy !".

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 2 bha

Właśnie że nie wiadomo kto i ile osób może zachorować ,a tym bardziej ile ta grożna Pandemia może potrwać.Lekarze naukowcy epidemiolodzy,wirusolodzy sami jeszcze do końca nie poznali wirusa covid19 nadal wszędzie trwają badania.Ta grożna Pandemia samorzutnie nie wygaśnie na pewno nie tak szybko jak się wszystkim wydaje.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne