Trump: W sprawie Korei Północnej "na stole są wszystkie opcje"

Prezydent USA Donald Trump, w reakcji na najnowszą próbę rakietową Pjongjangu, oświadczył we wtorek, że w kwestii Korei Północnej "na stole są wszystkie opcje". Ten reżim okazał lekceważenie wobec wszystkich członków ONZ i standardów międzynarodowych - ocenił.

(fot. Kevin Lamarque / Reuters)

"Świat otrzymał od Korei Północnej wyraźne i głośne przesłanie: ten reżim okazał lekceważenie wobec swoich sąsiadów, wobec wszystkich członków ONZ i wobec minimalnych standardów akceptowalnego zachowania międzynarodowego" - ocenił Trump.

"Groźby i destabilizujące działania tylko poszerzają izolację północnokoreańskiego reżimu w regionie i na całym świecie. Na stole są wszystkie opcje" - oznajmił amerykański przywódca.

Korea Płn. wystrzeliła we wtorek ok. godz. 6 rano czasu miejscowego (godz. 23 w poniedziałek w Polsce) rakietę, która przeleciała nad drugą co do wielkości japońską wyspą - Hokkaido, po czym rozpadła się na trzy części i wpadła do Oceanu Spokojnego.

Po najnowszej próbie rakietowej Korei Płn. Trump rozmawiał przez telefon z premierem Japonii Shinzo Abe. Według Białego Domu, przywódcy zgodzili się, że Korea Płn. "stanowi poważne i rosnące bezpośrednie zagrożenie dla Stanów Zjednoczonych, Japonii i Republiki Korei (czyli Korei Południowej - PAP) oraz wszystkich państw świata". "Prezydent Trump i premier Abe uzgodnili, że zwiększą presję na Koreę Północną i dołożą wszelkich starań, by przekonać do takiego działania społeczność międzynarodową" - głosi oświadczenie Białego Domu.

Jeszcze we wtorek na wniosek Japonii i USA odbędzie się pilne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ w tej sprawie.

ulb/ mal/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
10 1 polityk_przy_korycie

Najwazniejsze zeby usa trzymaly w szachu koree, rosja usa, a chiny rosje. I pozycja jest patowa.

! Odpowiedz
11 10 pakito

Korea istnieje tylko do momentu wystrzelenia rakiety która kogoś zabije, bo od tego momentu zniknie Kim i cała jego ekipa i nastanie w koreii nowa demokracja.

! Odpowiedz
12 24 ajwaj

OSTATNIE OSTRZEZENIE nr. 69 zaglady suwerennego panstwa Korei Pln. i jego narodu :)

Korea Pln. w latach 1950-ych doswiadczyla takiej masakry od "krzewicieli demokracji" zza oceanu, ze chetnie zmierzy sie z nimi na SWOJEJ ziemi

! Odpowiedz
3 12 cest_la_vie

Technicznie to wyglada jak probowanie ochronic znacznie mlodszego brata przed chuliganami, ktorzy go zaczepiaja. Niby jako starszy brat(USA) moze skopac dupe Korei (chuliganom) by ochronic braci, ale nie moze tego zrobic z powodow prawnych bo musial by to zrobic w momencie gdy oni go bija. Wiec chuligan wie ze wystarczy tylko zaczepiac i nie uderzyc mlodszego brata by wlos mu z glowy nie spadl. Takze korea wie ze moze sobie pozwolic na tego takie same zagrywki bo w momencie gdy USA wystrzeli wszystko na nich i zmiecie ich z powierzchni ziemi to USA zostanie osadzone przez wszystkich za rozpoczecie wojny nuklearnej

Trump robi jedynie co moze, a nie moze za wiele. Zrobcie cos jeszcze a uderzymy na was z ogniem i gniewem! ok zrobili, to teraz ok... zrobcie cos jeszcze raz takiego a naprawde na was skoczymy....

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil