Trump: W USA ofiar koronawirusa będzie mniej, niż zakładano

"Jestem prawie pewien, że obecnie jesteśmy już w szczytowym punkcie pandemii koronawirusa w USA. Teraz będziemy szli w dół" - powiedział w czwartek wieczorem czasu miejscowego prezydent Donald Trump, podczas briefingu prasowego w Białym Domu.

(fot. Jonathan Ernst / Reuters)

Wiceprezydent USA Mike Pence dodał, że szczyt pandemii zbliża się na obszarach najbardziej przez nią dotkniętych, takich jak Nowy Jork, Luizjana i Detroit. "Nadzieja jest jednak widoczna" - podkreślił. Zdaniem Pence'a obecny tydzień jest dla USA "trudny i przełomowy" - w ciągu dwóch dni z rzędu z powodu koronawirusa zmarło w sumie blisko 4 tysiące ludzi.

"To przerażające liczby" - powiedział Trump, ale dodał, że wierzy, iż ostatecznie ofiar śmiertelnych pandemii będzie mniej, niż wcześniej zakładano. Wcześniej mówiono o możliwych 100-200 tys. zgonów.

Dyrektor amerykańskiego Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych Anthony Fauci powiedział w czwartek, że widać pozytywne efekty restrykcji w życiu społecznym. Wprawdzie, jak dodał, liczba zmarłych na Covid-19 rośnie, to jednak spada liczba ludzi przyjmowanych do szpitali. "To idzie we właściwym kierunku" - podkreślił Fauci.

1783 zgony w ciągu ostatniej doby

Co najmniej 1783 osoby zmarły z powodu koronawirusa w USA w ciągu ostatnich 24 godzin - wynika z danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa. Łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii w Stanach Zjednoczonych wzrosła tym samym do 16478.

Podane dane z USA obejmują okres 24 godzin od 2:30 czasu polskiego w nocy ze środy na czwartek. W poprzednim dobowym bilansie odnotowano 1973 zgonów, była to najtragiczniejsza doba epidemii w Stanach Zjednoczonych. We wtorek i w środę powodu koronawirusa zmarło w sumie blisko 4 tysiące ludzi.

Jedynie we Włoszech liczba zgonów z powodu koronawirusa jest większa niż w USA - 18279.

W samym stanie Nowy Jork na Covid-19 zmarło łącznie 7067 osób. W sąsiednim New Jersey liczba ta wynosi 1709, w Michigan nad Wielkimi Jeziorami - 1076, a w Luizjanie na południu kraju - 702. Na Zachodnim Wybrzeżu odnotowywane są mniejsze dzienne przyrosty - łącznie są 456 ofiary śmiertelne w stanie Waszyngton, a 544 - w Kalifornii.

sp/

Źródło: PAP
Ludzie:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
10 13 trooper

Będą od teraz zaniżać liczby ofiar jak u nas w Polsce czy jak?

! Odpowiedz
2 1 itsofunny

Chyba od samego początku mieli ustalona liczbę ofiar ale pech chciał ze będzie mniej przynajmniej tak to rozumiem. Zresztą jeszcze nie koniec epidemii na tych Trumpowych task force-ach w kółko się tylko powtarzają jacy to są skuteczni i nie maja co już paplać to pieprzą głupoty.

! Odpowiedz
0 4 leoto

U nas w Polsce nikt nic nie zaniża poza poziomem intelektualnym wszystkich z PO a rekordy bije Czaskowski, ciekawe ile dzis zgonów naliczył. Nowe zajęcie prymusa lewaka.

! Odpowiedz
0 1 gucio_222

Ostatnio czytałem w GW że PIS chowa ciała w piwnicy na Nowogrodzkiej by było mało ofiar covid'u. No bo przecież w TVN mówią prawdę że Kidawa ma 98% poparcia narodu.

! Odpowiedz
2 15 trollmaster

Macie swoje liczby:
CDC Tells Hospitals To List COVID as Cause of Death Even if You're Just Assuming or It Only Contributed

https://www.westernjournal.com/cdc-tells-hospitals-list-covid-cause-death-even-just-assuming-contributed/

Piękna sprawa, nic dziwnego, że mają parę tysięcy zgonów dziennie, skoro CDC zaleca zliczanie wszystkich jako ofiar wirusa, nawet bez testów a tylko na podstawie objawów, oraz chorych w stanach terminalnych z powodu innych chorób.

Skala manipulacji danymi jest przerażająca i taka właśnie ma być. WHO zmieniła przewidująco w 2010 r. definicję pandemii, wcześniej to musiało być co najmniej 12% śmiertelności, widocznie zbyt długo musieliby czekać na taką okazję.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 11 acdc

Tak się dzieje na całym świecie. Ciekawy jestem porównania liczby zgonów rok do roku w danych miesiącach, wtedy będziemy mieli prawdziwy obraz.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil