Trump: Rozważę zeznania w śledztwie Kongresu

Zastrzegając, że "nie zrobił niczego złego", prezydent Donald Trump stwierdził w poniedziałek, że rozważy zeznania w ramach prowadzonego przez Kongres USA dochodzenia ws. ewentualnego impeachmentu.

(fot. Jonathan Ernst / Reuters)
Trump napisał na Twitterze, że "nerwowa Nancy Pelosi", szefowa Izby Reprezentantów USA, zasugerowała, żeby złożył zeznania ws. "fałszywego impeachmentowego polowania na czarownice". "Powiedziała, że mogę to zrobić również na piśmie" - podkreślił.

"Lubię ten pomysł" i "mocno go rozważę" mimo że "nie zrobiłem niczego złego" i "nie lubię uwiarygadniać tego śledztwa" - stwierdził.

Otwartość na prezydenckie zeznania Pelosi wyraziła w wyemitowanym w niedzielę wywiadzie dla telewizji CBS.

"Jeśli ma informację, która jest uniewinniająca, (...) to czekamy z niecierpliwością, by ją zobaczyć" - powiedziała Pelosi. Trump "może przyjść przed komisję i rozmawiać, mówić całą prawdę, jaką chce, jeśli chce" - oznajmiła, podkreślając, że mogą to być również zeznania na piśmie.

Dochodzenie w sprawie afery ukraińskiej i ewentualnego impeachmentu prezydenta prowadzą komisje spraw zagranicznych, wywiadu oraz nadzoru i reform Izby Reprezentantów, kontrolowanej przez Partię Demokratyczną.

Ma ona wykazać, czy prezydent nadużył władzy, złamał przepisy prawa wyborczego, bądź też postąpił niewłaściwie, narażając bezpieczeństwo narodowe USA w relacjach z Kijowem, w których - według sygnalisty z CIA oraz kilku przesłuchanych świadków - miał naciskać na prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, by uruchomił dwa śledztwa.

W rozpoczynającym się w poniedziałek drugim tygodniu publicznych przesłuchań zeznania w sprawie złożą m.in. podpułkownik Alexander Vindman, pracownik Rady Bezpieczeństwa Narodowego i ekspert do spraw ukraińskich, Kurt Volker, były specjalny wysłannik USA do Ukrainy, oraz ambasador USA przy Unii Europejskiej Gordon Sondland.

mobr/ jar/ arch/

Źródło: PAP
Ludzie:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 1 jes

ajajwajek, nie znudziło ci się? Tylko ty komentujesz a nikt nie czyta twoich ruskich wypocin.

! Odpowiedz
0 4 ajwaj

twoje bander
wklejkii czytaja :)

! Odpowiedz
1 4 ajwaj

Wlasnie :)
PISy przysiegaly, ze po huraganie (czytaj grze w golfa), prez. Trump nadwiedzi PISa-PL

A tu bylo, ze przyslal vice-prez. Mike Pencea po czeki, chetnie pewnie tez te 2 000 000 000 $ za Fort Tump itd.
I slowo cialem sie stalo. Ani huraganu, ani Fortu Trump, ani prez. Trumpa, ze o czekach na drobne mld. nie wspomne, Obciach miedzy-galaktyczny PISy

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 8 johny_kielbasiany

Toż Trump mial przyjechac do Polski i co juz sie zapowiedzi rozplynely twki to sojusznik ma w glebokim poważaniu Polske hehe .A sprawa wiz to nie jego broszka

! Odpowiedz
4 10 ajwaj

FAKE ""impeachment"" prez. Trumpa wali sie i szkodzi demsom (Soros, Burak O., Hilaryja C. itd) najbardziej. "Swaidkowie" nie widzieli prez. Trumpa, nie widza nic niestosownego itd.

Tajny swiadek oskarzenia jest czlowiekiem Sorosa.
""Eric Ciaramella, który według Real Clear Investigations jest prawdopodobnie tzw. Informatorem, otrzymał e-maile na temat polityki Ukrainy od głównego dyrektora Open Society Foundations George'a Sorosa."" > Soros na koniec traci UE + USA przy okazji

https://www.breitbart.com/politics/2019/11/17/emails-open-society-kept-alleged-whistleblower-eric-ciaramella-updated-on-george-soross-personal-ukraine-activities/

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 6 ajwaj

""House Democrat: Moi koledzy są zmęczeni, znudzeni i „Chca iść dalej” od Impeachment""
Wyobrażam sobie, że będę głosować „nie”. Teraz jeśli jest coś nowego, coś, czego nie słyszeliśmy, coś, co naprawdę wzrasta do poziomu zdrady lub wysokiej przestępczości, byłoby inaczej.

Widzimy małe różne odmiany, pogłoski, dyskusje, że ktoś usłyszał coś, co powiedział ktoś inny. "" itd.
https://www.breitbart.com/politics/2019/11/18/house-democrat-my-colleagues-are-tired-bored-and-want-to-move-on-from-impeachment/

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 2 ajwaj odpowiada ajwaj

Rykoszetem zarobila tez Ukraina (maja jej serdecznie...dosyc) i zarobi PISa-PL

""Wpływowy magazyn „Time” nagle zwrócił uwagę na powazna konsekwencję amerykańskiego kryzysu politycznego: okazuje się, że Waszyngton porzuca Kijòw. Według amerykańskich dziennikarzy, a Ukraina czuje się coraz bardziej samotna i pozostawiona w obliczu dramatu impeachmentu w Waszyngtonie”".

PISa-PL zostanie sama z droga energia (ROS-UKR zaczynaja sie dogadywac), otoczona "wrogami"

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil