Trump: Nie ma pośpiechu w rozmowach z Koreą Płn.

Donald Trump poinformował w piątek, że "nie ma żadnego pośpiechu" w negocjacjach na temat likwidacji arsenału nuklearnego Korei Północnej. W ten sposób amerykański prezydent odpowiedział na zarzuty, że w rozmowach z północnokoreańskim reżimem znów nastąpił impas.

"Wiele osób pyta mnie, w którym miejscu są obecnie nasze negocjacje z Koreą Północną. Ja wtedy odpowiadam, że nie ma pośpiechu" - stwierdził Trump na Twitterze.

Według amerykańskiego prezydenta koreański reżim stoi obecnie przed szansą na wielki sukces ekonomiczny, a przywódca tego kraju Kim Dzong Un na pewno wie to lepiej niż ktokolwiek inny i z pewnością to wykorzysta. "Wszystko idzie w dobrym kierunku" - podkreślił Trump.

Według agencji pytania do Trumpa o możliwy impas w rozmowach nie są jednak bezpodstawne. Przypomina się, że w listopadzie strona koreańska niemal w ostatniej chwili odwołała spotkanie szefa amerykańskiej dyplomacji Mike'a Pompeo z Kim Jong Czolem, jednym z najbliższych współpracowników Kim Dzong Una.

Także specjalny reprezentant USA ds. Korei Płn. Stephen Biegun do tej pory nie zdołał spotkać się z koreańskimi dyplomatami i omówić kwestii kolejnego spotkania na wysokim szczeblu.

Denuklearyzacja Półwyspu Koreańskiego była głównym punktem rozmów podczas historycznego spotkania Donalda Trumpa z Kim Dzong Unem, które odbyło się 12 czerwca w Singapurze. Amerykański prezydent niedawno zapewniał, że chciałby na początku przyszłego roku ponownie spotkać się z Kimem i znów omówić kwestię likwidacji arsenału nuklearnego Pjongjangu. (PAP)

zm/ mc/

Źródło: PAP
Ludzie:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% VI 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,3% VI 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil