REKLAMA

Trump: Nie będę dyktatorem, poza pierwszym dniem prezydentury

2023-12-06 06:01
publikacja
2023-12-06 06:01

Nie będę dyktatorem, poza pierwszym dniem, kiedy zamknę granice i będę wydobywać ropę naftową - powiedział we wtorek Donald Trump podczas wywiadu w telewizji Fox News. Polityk powiedział też, ze nie sądzi, by prezydent Joe Biden dotrwał do przyszłorocznych wyborów.

Trump: Nie będę dyktatorem, poza pierwszym dniem prezydentury
Trump: Nie będę dyktatorem, poza pierwszym dniem prezydentury
fot. pv brothers / / Shutterstock

Trump odpowiedział w ten sposób na pytanie publicysty Fox News Seana Hannity'ego, który chciał się upewnić, że były prezydent nie zamierza nadużywać władzy przeciwko swoim przeciwnikom politycznym.

"Za wyjątkiem pierwszego dnia" - powiedział Trump. "Kocham tego gościa. Pyta mnie, +nie będziesz dyktatorem, prawda+. Ja odpowiadam: nie, nie, nie - poza pierwszym dniem. Chce zamknąć granicę i wiercić, wiercić, wiercić" - powiedział.

Pytanie Hannity'ego odnosiło się do wcześniejszych słów Trumpa, który oznajmił wyborcom, że "będzie ich zemstą" a później twierdził zapowiadał wyplenienie "komunistów, marksistów (...) którzy żyją jak robactwo".

Podczas wywiadu dla Fox News w Davenport w stanie Iowa były prezydent stwierdził też, że nie sądzi, by prezydent Biden dotrwał do przyszłorocznych wyborów w listopadzie, bo jest w słabej kondycji fizycznej i umysłowej.

Trump zasugerował, że Bidena w wyścigu wyborczym zastąpi gubernator Kalifornii Gavin Newsom, który w tym tygodniu brał udział w debacie telewizyjnej z rywalem Trumpa w prawyborach, Ronem DeSantisem i - według Trumpa - dobrze sobie poradził.

Odnosząc się do wojny na Ukrainie, Trump ponownie stwierdził, że gdyby był u władzy, nigdy by do niej nie doszło. Opowiadał też, że ostro groził Putinowi, by nie napadał na Ukrainę.

"On mi nie uwierzył, ale uwierzył mi w 10 procentach i to wystarczyło. I nic nie zrobił" - mówił Trump. Przypisał sobie też powstrzymanie gazociągu Nord Stream 2, mimo że nie doszło do tego za jego prezydentury.

Wywiad Trumpa w formacie townhall z udziałem wspierającej go publiczności w Iowa odbył się na dzień przed debatą republikańskich kandydatów w prawyborach. Trump już po raz czwarty zbojkotował debatę, utrzymując, że wobec jego dużej przewagi w sondażach nie ma ona sensu.

Z Waszyngtonu Oskar Górzyński (PAP)

osk/ sp/

Źródło:PAP
Tematy
Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Komentarze (11)

dodaj komentarz
bha
Czy ponad 300 mln kraju nie już tam wykształconych, doświadczonych,kompetentnych, pełnych energi, w pełni obytych, wyrobionych towarzysko młodszych jakiś polityków??? tylko non stop zmieniający się sędziwi już staruszkowie.Smutne to jest naprawdę.
karbinadel
Czy w tak wielkim kraju jak USA nie można znaleźć kandydata w wieku poniżej 75 lat?
mirek6504
Można i są ludzie którzy by sprawowali ten urząd lepiej jak nikt inny tylko że potrzebna jest kasa na wybory a kase mają ci co dorabiali się 50 lat temu kiedy USA była w rozkwicie dzisiejsza społeczność siedzi na kredytach i nie stać ich na wybory !!
grzegorzkubik
Będzie mógł się odegrać. Dla tych ,którzy pytają czemu on nie siedzi? Bo nie mają na niego żadnych dowodów, ale gdyby siedział i tak mógłby startować a siedząc zdobyłby jeszcze wyższe poparcie bo byłby więźniem politycznym.
polonu
tam się zacznie , żydzi tracą grunt pod nogami w Ameryce .
go_ral
przeciez trump jest prozydowski ostatnio nawet powiedzial ze izrael jest jednym z fundamentow jego polityki.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
grzegorzkubik
Z Bidenem ci się pomyliło. Ja oglądam te spotkania z Tumpem i widzę sznury samochodów, który przybywają na plac.

Powiązane: Donald Trump

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki