Trump: Kwarantanna dla Nowego Jorku jednak nie jest konieczna

Donald Trump oświadczył w sobotę, że Nowy Jork nie wymaga kwarantanny z powodu pandemii koronawirusa. Wcześniej prezydent USA mówił, że rozważa objęcie kwarantanną stanów Nowy Jork i New Jersey oraz części Connecticut.

(fot. CAITLIN OCHS / Reuters)

Trump na Twitterze poinformował, że zwrócił się do federalnych urzędników służby zdrowia o wydanie „zaostrzonych dyrektyw dotyczących podróży”. Zalecenia te mają być egzekwowane przez gubernatorów stanu Nowy Jork, New Jersey i Connecticut w porozumieniu z rządem federalnym.

Statystyki z USA

Łącznie ponad 2 tys. osób zakażonych koronawirusem zmarło do tej pory w Stanach Zjednoczonych - wynika z danych przedstawionych w sobotę w raporcie Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa. Oznacza to, że liczba zgonów podwoiła się w USA w niecałe trzy doby i obecnie wynosi 2010.

"Kwarantanna nie będzie konieczna. Dziś wieczorem Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom wydadzą instrukcje w tej sprawie" - napisał Trump na Twitterze.

Wcześniej w sobotę Trump mówił dziennikarzom w Białym Domu, że rozważa wprowadzenie kwarantanny dla stanów Nowy Jork i New Jersey oraz części Connecticut. "Nie musimy tego robić, ale jest szansa, że jeszcze dziś ogłosimy kwarantannę - krótkie dwa tygodnie dla Nowego Jorku, prawdopodobnie New Jersey i części Connecticut" - wyjaśniał.

Trump podkreślił, że kwarantanna oznaczałaby ograniczenia w podróżach, tzn. poddane jej osoby nie mogłyby podróżować do innych części USA. Ograniczenie nie dotyczyłoby handlu.

Koronawirus na świecie - mapa

Publikujemy mapę pokazującą, ile przypadków oficjalnie potwierdzono w pozostałych częściach świata. Mapę krajów udostępniamy na bazie zasobów Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Ważna informacja: dane ogólnoświatowe aktualizowane są z opóźnieniem w stosunku do liczb podawanych na bieżąco w poszczególnych krajach.

zm/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 19 marianpazdzioch

Dla krajów takich jak USA, gdzie ludzie jeszcze bardziej niż gdzie indziej jadą na długu z kart kredytowych taka epidemia i przestój to kaplica.

! Odpowiedz
0 4 bha

Kapitalistyczny ,,American dream"tak naprawdę mający ludzi daleko gdzieś ich zdrowie ,życie,traktujący ich w zdecydowanej większości % jako tanią siłę roboczą za marne minimalne grosze.Potrafiący co najwyżej żerować na nich od lat na maxa i dodatkowo Ogromnie ich zadłużać na wieki już wieków.Chory na maxa system pozoru !!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 14 duders

Teraz się okaże jakim państwem jest U.S.A tygrysem świata od którego zależy byt ? czy tylko Państwo z kartonu którego wirus rozsadzi od wewnatrz i cały ten kapitalizm.Oj czarno to widze brak darmowego leczenia,zwolnienia od zaraz ,zwiekszająca się ilość do rejestracji po zasiłek.

! Odpowiedz
0 22 loool

Donald Trump jest jak Chuck Norris , to wirus ma się bać Trumpa, a nie Trump wirusa.

! Odpowiedz
6 10 sartan

No to Donald jesteś gość.
Pakiet mamuci jest podpisany. Ale dolary nie zatrzymaja wirusa wiec pewnie kwarantanne wprowadzisz ale za 1-2 tygodnie jak trup będzie słał się grubo i ciężarówkami będa ciała wywozić jak z Bergamo. Wtedy będzie pakiet "megalodona"???

! Odpowiedz
12 14 kolumb1234

Zrozumcie to nic nie da jeśli by nie robić nic zginie od 10 do 20 z% populacji może niestety ja również ale zamknięcie ludzi powoduje ze 90% gospodarki stanie i 50% ludzi zatrudnionych nie będzie miało środków do życia

! Odpowiedz
1 16 adam.1983

Niestety tak może być zarówno pierwszy jak i drugi scenariusz jest możliwy gorzej jak będą obydwa, a co się stanie jak spora część ludzi na świecie ( nie tylko w Polsce ) będzie przymierać głodem to raczej nie trzeba szczegółowo opisywać, gorę nad prawem i zasadami weźmie instynkt przetrwania

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
13 11 -romel-

Tramp będzie miał więcej na sumieniu ludzi niż Hitler i Stalin razem :(

! Odpowiedz
4 23 trooper

Trump jest jak Borys. Borys chciał doprowadzić do uzyskania 'odporności stada' zarażając 30 mln społeczeństwa i teraz sam ma koronawirusa buahaha a cała wielka brytania dziś pod pełnym lockdownem. Nowy Jork też zamkną, ale za kilka dni, jak trupów nie będą nadążać wywozić ciężarówkami.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 18 ajwaj

Ich sprawa - jest jazda
""Łącznie ponad 2 tys. osób zakażonych koronawirusem zmarło do tej pory w Stanach Zjednoczonych - wynika z danych przedstawionych w sobotę w raporcie Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa. Oznacza to, że liczba zgonów podwoiła !!!!!!!!!!! się w USA w niecałe trzy doby i obecnie wynosi 2010.""
___________
Bardzo szybko
Tam nie ma i nie bedzie sluzby zdrowia powszechnej - po prostu na "cós" po cichu umieraja. Nie ma meldunku. Wielu gl. Ameryka Lac. latami na czarno. Idealne warunki do utajnionej, ale ekstremalnej epidemii. Malo kto z 50 mln. w skrajnej nedzy widzial lekarza czy wie o Koronavirusie

Chiny jakby wychodza z pandemii. Lataja samoloty, w WuHan smiga metro, pociagi.
ALE - tam 7/24 tysiace dezynfekuja wszystko. Ulice, budynki, sprzet, komunikacje itd.
Na obrazkach NY i "zachodu" widac puste ulice i juz. Jakby nic sie nie stalo.
Jakby nie mieli kasy na 7/24 choc dezynfekcje

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,7% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil