Trump: Chcę się spotkać z Putinem w nieodległej przyszłości

Prezydent USA Donald Trump powiedział we wtorek po rozmowie telefonicznej z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, że w nieodległej przyszłości może dojść do ich spotkania. Powiadomił, że pogratulował Putinowi z okazji wygranej w wyborach prezydenckich.

Prezydent USA mówił o rozmowie z rosyjskim przywódcą podczas spotkania w Białym Domu z saudyjskim następcą tronu Mohammeden bin Salmanem.

W rozmowie z dziennikarzami prezydent poinformował, że spotkanie z Putinem byłoby poświęcone wyścigowi zbrojeń, Korei Północnej, konfliktowi w Syrii i kwestii Ukrainy.

Trump dodał, że wyścig zbrojeń pomiędzy USA i Rosją "wymyka się spod kontroli... ale nigdy nie pozwolimy nikomu mieć czegoś zbliżonego do tego, co mamy my".

Jak podał wcześniej Kreml, wtorkowa rozmowa telefoniczna była poświęcona m.in. zażegnaniu problemów w stosunkach rosyjsko-amerykańskich. Rozmawiano na temat możliwego spotkania - dodano. Według Kremla rozmowa odbyła się na prośbę strony amerykańskiej.

Zdaniem rzecznika Kremla Dmitrija Pieskowa prezydenci nie rozmawiali na temat ataku na szpiega Siergieja Skripala.(PAP)

ndz/ mc/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 9 ajwaj

No i OK :)
Jak juz bylo prez. USA eliminuje, osacza deep state, koniec fakes o wmieszaniu sie Putina do wyborów w USA, w FBI po Commeyu, polecial Andrew McCabe, koniec fakes o wmieszaniu sie Putina do wyborów w USA
Ma juz nieco swobodniejsze rece w polit. zagranicznej i powinno byc OK..

Choc tez przyspieszyl przebieg wypadków team ROS-CHIN, a szczególnie nowa bron, jezyk której tylko rozumieja kal-boje :)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 4 ajwaj

Prez. USA Trump ocenil rozmowe jako "bardzo dobra"
Znamienne jest niemieszanie swego autorytetu przez Trumpa do fejka z emerytowanym 3x szpiclem z GB, dawno, dawno agentem GB w Rosji :)
A zalosni wasale deep state (wiadomo kto) jedym chórem warcza na Rosje w nadzei na nagrode deep state (jak np. domowe zwierzeta futerkowe) POWOLUJAC sie nowym fejkiem na poparcie Trumpa :)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil