REKLAMA

Trump: Chamenei "powinien uważać na słowa"

2020-01-18 01:04
publikacja
2020-01-18 01:04

Prezydent USA Donald Trump napisał w piątek na Twitterze, że przywódca Iranu ajatollah Ali Chamenei "powinien bardzo uważać na słowa". Była to reakcja na wcześniejszą ostrą krytykę irańskiego przywódcy pod adresem USA.

/ fot. Carlos Barria / Reuters

"Tak zwany +Najwyższy Przywódca+ Iranu, który ostatnio nie był tak Najwyższy, miał do powiedzenia kilka nieprzyjemnych rzeczy na temat Stanów Zjednoczonych i Europy" - napisał Trump na Twitterze. "Ich gospodarka upada a ludzie cierpią. Powinien bardzo uważać na słowa !" - dodał.

Podczas piątkowych modłów w meczecie Mosalla w Teheranie przywódca duchowo-polityczny ajatollah Ali Chamenei powiedział m. in., że Donald Trump jest "clownem", który tylko udaje, że wspiera Irańczyków. Podkreślił, że żal Irańczyków po zabiciu przez Amerykanów generała Kasema Sulejmaniego pokazuje, iż popierają oni Islamską Republikę Iranu. Chamenei dodał, że Ameryka "tchórzliwie" zabiła najbardziej skutecznego dowódcę w walce z dżihadystycznym Państwem Islamskim.

Chamenei skrytykował też Francję, Niemcy i Wielką Brytanię oświadczając, że w kwestii irańskiego programu nuklearnego postępują jak "słudzy" Amerykanów oraz, że nie można im wierzyć, a podejmowane przez nie kroki w celu wywierania presji na Iran nie zadziałają.

Słowa Chamenei były przerywane okrzykami "Śmierć Ameryce ! i "Śmierć Izraelowi !". (PAP)

jm/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Konflikt na Bliskim Wschodzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki