Trump: Blisko współpracujemy z Chinami

Prezydent USA Donald Trump i przywódca ChRL Xi Jinping odbyli w czwartek rozmowę telefoniczną, podczas której „bardzo szczegółowo przedyskutowali” sprawę pandemii koronawirusa – napisał Trump na Twitterze. O rozmowie informują też chińskie media państwowe.

(fot. Carlos Barria / Reuters)

„Chiny wiele przeszły i wypracowały dużą wiedzę na temat tego wirusa. Blisko razem współpracujemy. Dużo szacunku!” - napisał amerykański przywódca.

Chińska agencja prasowa Xinhua podała, że Trump pochwalił postępy osiągnięte przez Chiny, a Xi odpowiedział na szczegółowe pytania dotyczące podjętych przez jego kraj środków kontroli epidemiologicznej.

Chiński przywódca ocenił również, że relacje między Pekinem a Waszyngtonem są obecnie w „ważnym punkcie”. Wyraził nadzieję, że „USA podejmą istotne działania” na rzecz ich poprawy, między innymi w zakresie walki z pandemią – przekazała Xinhua.

Relacje Chiny-USA są w ostatnich latach bardzo napięte. Oba kraje toczą ze sobą wojnę handlową, spierają się w kwestiach bezpieczeństwa, praw człowieka i wolności słowa, a pandemia koronawirusa stała się kolejnym polem konfliktu.

Amerykańska dyplomacja zarzuca Chinom, że naraziły świat na niebezpieczeństwo, blokując informacje o koronawirusie na wczesnym etapie epidemii w mieście Wuhan w środkowych Chinach. Trump irytował również władze w Pekinie, publicznie nazywając patogen „chińskim wirusem”.

Rzecznik chińskiego MSZ Zhao Lijian rozpowszechniał natomiast na Twitterze teorię spiskową, według której wirusa przywieźli do Wuhanu amerykańscy żołnierze. Chińscy urzędnicy twierdzą również, że zarzuty ze strony USA to pomówienia i próby spychania na Chiny odpowiedzialności.

Z Kantonu Andrzej Borowiak

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
8 13 ajwaj

Tu nie teoria spiskowa, a PATENT USA na korona-virusa 22.05.2007 (Jankes partal) (przed prez. Trumpem) > deep-state=devil state
__________________
""Niepokojące jest odkrycie, że wszystkie najważniejsze badania nad bronią bakteriologiczną finansowane i koordynowane przez Pentagon rozwinęły się przede wszystkim w dwóch krajach, w Gruzji i na Ukrainie , które stały się kolonią USA dzięki kolorowym rewolucjom finansowanym przez Open Society George Soros wziął całą zasługę .

Stało się to dokładnie w latach, w których „królowa” inteligencji Demsów, Avril Haines, pracowała na szczycie Centralnej Agencji Wywiadowczej i Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu, zanim przewidziała, z wyjątkowymi talentami proroczymi, że pandemia zakaźnych czynników chorobotwórczych podczas konferencji w 2018 r., a następnie podczas podejrzanego ćwiczenia na symulowanym nagłym wypadku wirusa CoronaVirus w październiku 2019 r. w Nowym Jorku.

Poszukiwania te zostały przeprowadzone (ale kontynuowane, ponieważ niektóre mechanizmy Pentagonu, które raz uruchomiono, działają prawie autonomicznie) w republice Kijowa, szczególnie po zamachu stanu otwarcie wspieranym i finansowanym przez Waszyngton podczas rządu byłego demokratycznego prezydenta Baracka Obamy i jego zastępcy Joe Biden znalazł się w celowniku podejrzanych spraw jego syna Huntera, w powiązaniu z „uczniem” sekretarza stanu Johna Kerry'ego w najważniejszej ukraińskiej firmie energetycznej Burisma z koncesjami na wydobycie gazu i ropy w rosyjskim Donbasie - region mówiący od 2014 r. odcięty od prawie zapomnianej wojny domowej. ""

https://beforeitsnews.com/health/2020/03/covid-19-bioweapon-deep-state-cia-nwo-top-secret-military-missions-in-ukraine-fort-detrick-sigonella-wuhan-modena-videos-3016425.html

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 12 oorim

Kompromitacji Trumpa ciąg dalszy... on ma ciągle piękne listy, cudowne i dokładne rozmowy itp itd... i wychodzi z tego zawsze klops, że jest ograny... Iran jedynie mu się udał w ciągu tych 4 słabych dla USA lat... Prezydent giełdy, spekulantów i drapieżnych inwestorów z USA...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil