REKLAMA

Trójka pełna osobowości

2007-01-02 15:16
publikacja
2007-01-02 15:16

Skowroński, Metz, Mann, Cejrowski i Niedźwiedzki - to tylko niektóre nazwiska, którymi radiowa Trójka sygnować będzie swoje nowe audycje. Jak obiecują przedstawiciele stacji na antenie znaleźć będzie można nie tylko więcej rozrywki. Do ramówki powrócą również reportaże, które pojawią się w popołudniowej audycji "Zapraszamy do Trójki”.

Nowością ma być autorski przegląd prasy zagranicznej, który przygotowywać będzie prowadzący Adam Piśko. Od 12 stycznia na antenę Trójki zawita także Piotr Metz ze swoim programem "Rock&Roll Historia Powszechna" bazującym m.in. na na archiwalnych materiałach BBC.

Poranna audycja ”Zapraszamy do Trójki” od nowego roku zmieni prowadzących. Codziennie słuchaczy przywita Marcin Łukawski, a w poniedziałki Dariusz Rosiak. Piątkowe poranki należeć będą do Wojciecha Manna. Wtedy rówież "Salon Polityczny" poprowadzi Krzysztof Skowroński. Piotr Baron, dotychczasowy prowadzący radiowych poranków od stycznia zajmie pasmo od 9 rano swoim autorskim programem "Tu Baron”.

W sobotnie przedpołudnia w muzyczną podróż zabierze słuchaczy Wojciech Cejrowski. W "Audycji podzwrotnikowej” Cejrowski prezentować będzie dźwięki ze wszystkich dzikich zakątków, od Sahary po Indie. Również w sobotę ukazywać się będzie "Raport o stanie świata” Dariusza Rosiaka.

W niedzielne przedpołudnie przed mikrofonami spotkają się w jednym studiu na żywo: Wojciech Mann, Grzegorz Wasowski i Marek Niedźwiecki. Poprowadzą oni audycję "Mocna Trójka". Aby płynnie wprowadzić słuchaczy w rytm nowej ramówki, Trójka przygotowała cykl "Dekady".

Muzyka lat 60., 70., 80. i 90. grana będzie na żywo przez cztery kolejne dni - od 2 do 5 stycznia. Codziennie anteną zawładnie muzyka jednego dziesięciolecia. Każdą z dekad rozpocznie audycja o jazzie, którą specjalnie dla Trójki przygotuje Jan Ptaszyn-Wróblewski.

Poza muzyką w te dni na antenie pojawią się: kalendarium oraz reportaże owych dekad. Cykl rozpocznie reportaż z 1961 roku - "Lekcja Poloneza” - Jerzego Janickiego i Mariana Bekajło. W "Klubie Trójki" słuchacze wymienią się doświadczeniami i wspomnieniami z tamtych lat. Zaś w "Magazynie bardzo kulturalnym” stacja przypomni najważniejsze wydarzenia teatralne poszczególnych dziesięcioleci.

Przedstawiciele Trójki zapewniają, że serwisy informacyjne nadawane w te dni będą jak najbardziej współczesne...

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki