REKLAMA

Trigon DM pozytywnie nastawiony do akcji, ale w II poł. 2022 r. zaleca ostrożność

2021-12-21 12:26
publikacja
2021-12-21 12:26
Trigon DM pozytywnie nastawiony do akcji, ale w II poł. 2022 r. zaleca ostrożność
Trigon DM pozytywnie nastawiony do akcji, ale w II poł. 2022 r. zaleca ostrożność
fot. Pixels Hunter / / Shutterstock

W pierwszej połowie 2022 r. nastawienie do rynku akcji pozytywne, jednak później zalecana jest ostrożność - ocenili analitycy Trigon DM, w raporcie z 9 grudnia, w którym przedstawili swoje typy na 2022 rok. Wskazują, że w perspektywie całego roku dobrze powinny radzić sobie surowce energetyczne.

"Jesteśmy pozytywnie nastawieni na rynek akcji w krótkim terminie na najbliższe 1-2 kwartały, po czym zalecamy ostrożność. Pandemia wywróciła wszystko do góry nogami, ale nie zmieniła zasad cykli gospodarczych. Uważamy, że jesteśmy blisko szczytu koniunkturalnego, który powinien nastąpić w okolicach połowy przyszłego roku" - napisano w raporcie.

"Klasycznie na tym etapie cyklu najlepiej w perspektywie całego roku powinny radzić sobie surowce. Uważamy, że surowce energetyczne utrzymają się na wysokim poziomie, nie dopuszczając do szybkiego spadku inflacji. Historyczne niedoinwestowanie podaży, ESG i programy infrastrukturalne w tym pomogą" - wskazano.

Analitycy zalecają "przeważaj" dla sektora paliwowego, wydobycia, dóbr konsumenckich, finansów, a także w I połowie 2022 r. dla banków, zaś "niedoważaj" dla energetyki, deweloperów i banków w II połowie roku.

Neutralnie podchodzą do przemysłu, producentów gier, technologii, telekomunikacji, mediów, chemii, budownictwa i biotechnologii.

"Podwyższona przez dłuższy czas inflacja zawsze doprowadzała do schłodzenia realnej gospodarki. Zakładamy, że +this time it’s NOT different+ i dojdzie do spowolnienia w II połowie 2022, większego niż obecnie spodziewa się rynek" - podali.

"Nadzieją na odsunięcie spowolnienia w czasie są naszym zdaniem oszczędności konsumentów, które zgromadzili podczas pandemii. Tracą one co prawda na wartości, ale masowe sięgnięcie po nie mogłoby przesunąć zakładane spowolnienie gospodarcze o 1-2 kwartały" - zauważyli.

Analitycy Trigonu spodziewają się, że w kolejnych miesiącach WIG20 będzie zachowywał się lepiej od szerokiego rynku, ze względu na relatywną siłę dużych spółek wobec małych i średnich.

"Zakładamy, że WIG20 przetestuje w I połowie '22 co najmniej 2.500 pkt. Nasze nastawienie do +miśs+ jest na ten rok gorsze niż do dużych, ze względu na słabszą perspektywę krajowych przepływów oraz obecne większe wychylenie wyników w górę, które powinno się znormalizować" - dodali.

Depesza jest skrótem raportu Trigon DM. Dokument sporządził: Grzegorz Kujawski, Maciej Marcinowski, Katarzyna Kosiorek, Kacper Koproń, Michał Kozak, Dominik Niszcz, Łukasz Rudnik, David Sharma. Za strategię rynkową odpowiada Maciej Marcinowski.

Pierwsze rozpowszechnianie raportu nastąpiło 9 grudnia 2021 r. godz. 14.00.

W załączniku do depeszy znajduje się plik pdf z wymaganymi prawem informacjami. (PAP Biznes)

kk/ seb/ ana/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

41166298_Strategia 2022 Disclaimer.pdfpdf
Tematy
Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: W co warto teraz zainwestować?

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki