REKLAMA

Trigon DM podniósł cenę docelową akcji Dom Development do 145 zł, a rekomendację do „kupuj”

2023-03-27 14:08
publikacja
2023-03-27 14:08

Analitycy Trigon DM, w raporcie z 17 marca, podwyższyli cenę docelową akcji Dom Development do 145 zł z 95 zł poprzednio, a rekomendację do „kupuj” z "trzymaj.

Trigon DM podniósł cenę docelową akcji Dom Development do 145 zł, a rekomendację do „kupuj”
Trigon DM podniósł cenę docelową akcji Dom Development do 145 zł, a rekomendację do „kupuj”
fot. tech_BG / / Shutterstock

Rekomendacja została wydana przy cenie akcji spółki na poziomie 120,4 zł.

"Od rozpoczęcia cyklu podwyżek stóp procentowych sentyment do notowanych deweloperów mieszkaniowych uległ znaczącemu pogorszeniu, a w oczy całej branży zaczęło spoglądać widmo kryzysu. Ostatecznie jednak pesymistyczne scenariusze nie zmaterializowały się, a najwięksi gracze wykorzystali chwilowe zawahanie rynku do skonsolidowania swojej pozycji i zwiększenia udziałów rynkowych. Z naszego punktu widzenia Dom Development wyróżnia się nawet na tle relatywnie mocnego sektora – szacowane przez nas udziały rynkowe grupy (na rynkach TOP 6) w ciągu ostatnich 12 miesięcy wzrosły z 7 proc. do 10-11 proc., a sfinalizowanie pod koniec ubiegłego roku transakcji w segmencie PRS stanowi dla nas potwierdzenie jakości spółki oraz elastycznej oferty, dobrze dopasowanej do bieżących oczekiwań kupujących" - napisano.

Zdaniem analityków, drugie półorcze 2023 r. może przynieść gwałtowne odbudowanie popytu na rynku pierwotnym, czego spółka będzie naturalnym beneficjentem.

Przyjęty przez Rząd program „Pierwsze mieszkanie” - w ocenie analityków - nie poprawi w zauważalny sposób dostępności mieszkań, natomiast może przełożyć się na większą aktywność kupujących i w rezultacie na przyspieszenie wzrostu cen na rynku pierwotnym.

"Dokładając do tego wysokie, stabilne zainteresowanie projektami Dom Development ze strony klientów gotówkowych, spodziewamy się, że spółka poprawi w tym roku wolumen sprzedaży o 5-10 proc., a dodatkowym wsparciem dla wyników mogą być kolejne transakcje w segmencie PRS" - napisano.

"Pomimo wzrostu kursu o ponad 25 proc. od początku roku, naszym zdaniem, potencjał wzrostu jeszcze się w pełni nie wyczerpał - rewidujemy in plus naszą prognozę zysku netto na lata 2023-25 odpowiednio o 12/25/23 proc. oraz podnosimy cenę docelową do 145 zł, jednocześnie wydając rekomendację +kupuj+" - dodano.

Depesza jest skrótem rekomendacji, której autorem jest David Sharma. W załączniku do depeszy znajduje się plik PDF z wymaganymi prawem informacjami Trigon DM.

Data pierwszego rozpowszechnienia raportu to 17 marca 2023 r. o godzinie 8.00. (PAP Biznes)

doa/ gor/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

44939588_DOM_20230317_PAP.pdfpdf
Tematy
Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Komentarze (1)

dodaj komentarz
simonsoft8
rewolucja finansowa w podwyższaniu rekomendacji

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki