REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Transformacja energetyki. Ruszyły rozmowy ws. umowy społecznej

2021-09-01 21:08
publikacja
2021-09-01 21:08
Transformacja energetyki. Ruszyły rozmowy ws. umowy społecznej
Transformacja energetyki. Ruszyły rozmowy ws. umowy społecznej
fot. Daniel Dmitriew / / FORUM

Rozpoczęły się rozmowy na temat projektu Umowy Społecznej dot. transformacji sektora elektroenergetycznego i branży górnictwa węgla brunatnego, w tym wydzielenia wytwórczych i wydobywczych aktywów węglowych ze spółek Skarbu Państwa - przekazało w środę Ministerstwo Aktywów Państwowych.

Jak przekazał we wtorek resort aktywów państwowych, rozmowy na temat projektu Umowy Społecznej dotyczącej transformacji sektora elektroenergetycznego i branży górnictwa węgla brunatnego, w tym wydzielenia wytwórczych i wydobywczych aktywów węglowych ze spółek Skarbu Państwa rozpoczęły się 1 września w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” w Warszawie.

"Wszystkim stronom uczestniczącym w rozmowach zależy na wypracowaniu najlepszych rozwiązań dla pracowników objętych procesem transformacji" - czytamy we wtorkowym komunikacie resort. Rozwiązania wypracowane w ramach poszczególnych zespołów eksperckich mają być omówione na spotkaniu plenarnym w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog”, zaplanowanym na drugą połowę września 2021 r.

Przypomniano, że projekt Umowy został przekazany przez stronę społeczną na ręce wiceministra aktywów państwowych Artura Sobonia, pełnomocnika rządu ds. transformacji spółek energetycznych i górnictwa węglowego 23 sierpnia br. "Po omówieniu głównych założeń projektu Umowy Społecznej uzgodniono, że dalsze prace na jej treścią prowadzone będą w ramach zespołów eksperckich, które zajmą się zagadnieniami z zakresu prawa pracy, zmian legislacyjnych oraz transformacji regionów" - przekazano.

W środowym spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele strony rządowej, strony społecznej oraz strony pracodawców Zespołu Trójstronnego ds. Branży Energetycznej i Trójstronnego Zespołu ds. Branży Węgla Brunatnego - dodano.

W opublikowanym w maju dokumencie "Transformacja sektora elektroenergetycznego w Polsce. Wydzielenie aktywów węglowych ze spółek z udziałem Skarbu Państwa” MAP zawarło koncepcję wydzielenia z grup kapitałowych aktywów związanych z wytwarzaniem energii elektrycznej w konwencjonalnych jednostkach węglowych.(PAP)

autorka: Magdalena Jarco

maja/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (3)

dodaj komentarz
anty12
Z kim ta umowa spoleczna ? Z terrorystami ze slaska ?
wgc
Umowa społeczna to taki wymysł polityków którzy zwyczajnie narzucają społeczeństwu swoją wole wmawiając że doszło do jakiejś "umowy" niewiadomo z kim.
bankster-kreator
Umowa społeczna, fajnie. Ja też chcę umowę społeczną. Będę przerzucał kompostownik z lewej na prawda i chce swoistą wypłatę i 13, 14 pensje i inne przywileje. Moje przerzucanie kompostownika jest mniej szkodliwe niż wydobywanie najdroższego węgla na świecie. Zamiast płacić za wykopanie tego najdroższego węgla Umowa społeczna, fajnie. Ja też chcę umowę społeczną. Będę przerzucał kompostownik z lewej na prawda i chce swoistą wypłatę i 13, 14 pensje i inne przywileje. Moje przerzucanie kompostownika jest mniej szkodliwe niż wydobywanie najdroższego węgla na świecie. Zamiast płacić za wykopanie tego najdroższego węgla na świecie wystarczy wysłać tych górników do domu i kupić węgiel dwa razy taniej z innej jurysdykcji

Powiązane: Energetyka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki