REKLAMA

Tragedia w prokuraturze w Gdańsku. Aresztowany prezes spółdzielni Ujeścisko podciął sobie żyły

2021-04-21 14:35
publikacja
2021-04-21 14:35
fot. Łukasz Dejnarowicz / FORUM

Były prezes spółdzielni mieszkaniowej Ujeścisko Grzegorz H. podciął sobie żyły podczas czynności w Prokuraturze Okręgowej w Gdańsku - dowiedziała się PAP. Mężczyzna jest aresztowany w związku ze śledztwem w sprawie działań władz spółdzielni.

Do zdarzenia doszło w gmachu Prokuratury Okręgowej w Gdańsku w środę około południa.

Grzegorz H., to były prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Ujeścisko aresztowany od lipca ub.r. w związku ze śledztwem w sprawie nieprawidłowości w spółdzielni.

Według informacji PAP, Grzegorz H. podciął sobie żyły ostrym narzędziem. Prokuratura będzie musiała wyjaśnić, w jaki sposób mężczyzna miał przy sobie ostry przedmiot, skoro od lata ubiegłego roku jest tymczasowo aresztowany.

"Na miejscu są oficerowie wydziału kontroli i wydziału konwojowo-ochronnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, którzy wyjaśniają okoliczności zdarzenia" - powiedziała PAP Karina Kamińska z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

"Doszło do incydentu w związku z czynnościami, które były realizowane, ale nie podczas przesłuchania" - precyzuje w rozmowie z PAP rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk i dodaje. - "Wyjaśniamy okoliczności tego zdarzenia. Na chwilę obecną trwają w tej sprawie intensywne czynności i nie udzielamy więcej informacji" - powiedziała PAP Grażyna Wawryniuk.

Prokuratura w tej chwili nie informuje o szczegółach zdarzenia, poza tym, że Grzegorz H. żyje.

Dwaj byli prezesi Spółdzielni Mieszkaniowej Ujeścisko zostali zatrzymani przez policję w lipcu ub.r. Obu stawiano zarzuty. Aresztowany został jedynie Grzegorz H.

W śledztwie gdańskiej prokuratury Maciej S. jest podejrzany o wyrządzenie lokatorom szkody majątkowej wielkich rozmiarów oraz o działania na szkodę spółdzielni.

Były prezes Grzegorz H. usłyszał osiem zarzutów, m.in. działania na szkodę spółdzielni, oszustwo przy sprzedaży mieszkań oraz udaremnienie zaspokojenia wierzycieli. Za zarzucane przestępstwa podejrzanym grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku od listopada 2019 r. prowadzi śledztwo w sprawie dotyczącej nieprawidłowości przy realizacji 7 inwestycji budowlanych przez Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej Ujeścisko.

Sprawa SM Ujeścisko jest opisywana w mediach od dwóch lat. Mieszkańcy zarzucają władzom spółdzielni opóźnienia w budowie mieszkań i działania niezgodne z prawem. W części mieszkań wyłączano media z uwagi na zajęcia komornicze. (PAP)

Autor: Krzysztof Wójcik

kszy/ robs/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Advertisement

Komentarze (11)

dodaj komentarz
lukaszslask
Moze mi to ktos wyjasnic??
Klienci Frankowi wygrywaja rozprawy,co w takim razie z Nieruchomosciami,jezeli Bank oddaje pieniadze za nie,to Nieruchomosci staja sie wlasnoscia Banku??
Czyli Banki pomimo przegranej beda posiadac Nieruchomosci w cenie z przed 15 laty???To chyba nie zbiednieja,bo trudno,zeby Klient dostal i kase
Moze mi to ktos wyjasnic??
Klienci Frankowi wygrywaja rozprawy,co w takim razie z Nieruchomosciami,jezeli Bank oddaje pieniadze za nie,to Nieruchomosci staja sie wlasnoscia Banku??
Czyli Banki pomimo przegranej beda posiadac Nieruchomosci w cenie z przed 15 laty???To chyba nie zbiednieja,bo trudno,zeby Klient dostal i kase i nieruchomosc,czyli 700 tys Rodzin na bruk???A Banki bawia się w Otodom?
prs
Grube haki maja..
Niewinny by nie podcial..
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
jes
No to jak to jest? Nie ma żydów a wałki dalej są? Wyjaśnij to nam nieoświeconym.
A może tak jest, że w każdej nacji są złodzieje. Nawet w twojej.
and00 odpowiada jes
Przecież tam prezydentem jest jego zastępczyni, i podobno matka jego nieślubnego dziecka
Myślisz że coś się zmieniło?
barysza51
Znowu kolejne tymczasowe aresztowanie. Czas chyba jakoś to ograniczyć, szczególnie w sprawach gospodarczych które są czasami wielce wątpliwe. Znowu szukają haka na Tuska !?
marszalek2020
Nie ma świadka nie ma sprawy. Czasami wybór jest niewielki - albo ty albo rodzina. Albo ... zwolnienie z aresztu "na głowę". Wystarczy przypomnieć Romana Giertycha i jego kłopoty z przytomnością w czasie wizyty prokuratora.
jes
Ciekawi mnie jak za parę lat będą mdleli pisowcy. Będzie ciekawie.
stachsgh
Dobrze, że Ci nie mieli nic ostrego przy sobie, bo wtedy by było...
https://www.youtube.com/watch?v=oVrdIXQ2g30
prawdziwynierobot
to Ty?
https://www.youtube.com/watch?v=uGKoj2P23dE

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki