Toyota podnosi prognozę zysków do rekordowego poziomu ponad 20 mld dol.

Japoński koncern motoryzacyjny Toyota Motor spodziewa się, że zysk netto grupy za obecny rok obrachunkowy sięgnie rekordowego poziomu 20,05 mld dol., czyli 2,4 bln jenów - podała we wtorek agencja Kyodo. Dodano, że wyższa od dotychczasowych prognoz ma być też sprzedaż firmy.

(fot. Toru Hanai / Reuters)

Jak wskazano, według najnowszych szacunków sprzedaż czołowego producenta aut w Japonii w roku obrachunkowym 2017, który kończy się w marcu br., ma wynieść 29 bln jenów. Prognozy z listopada wskazywały natomiast na 28,5 bln jenów.

Z kolei zysk operacyjny japońska grupa motoryzacyjna oszacowała na 2,4 bln jenów (20,05 mld dol.), a skonsolidowany zysk operacyjny na 2,2 bln jenów. Według Kyodo to kwoty wyższe niż przedstawiane w poprzednich prognozach z listopada ub.r., które mówiły odpowiednio o 1,95 bln jednów i 2 bln jenów.

Jak zaznaczyła agencja, w porównaniu z danymi za poprzedni rok obrachunkowy, szacunkowe kwoty dot. tegorocznych wyników są wyższe o 31.1 proc. - w przypadku zysku netto oraz 10,3 proc.- w odniesieniu do zysku operacyjnego. Sprzedaż, według szacunków, wzrośnie natomiast o 5,1 proc. (PAP)

autor: Magdalena Jarco

maja/ dym/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 5 rekin1986

Jen z dnia na dzień coraz tańszy coraz więcej idzie w dewizach zarobić

Japonia ciągle nie może wbić na ścieżkę inflacyjną i trzyma stopy na ujemnym poziomie i nic to nie daje najniższa liczba urodzeń od ponad 100 lat powoduje , że nie mają na co kasy wydawać bo konsumpcja leży a inwestować u siebie nie ma w co

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne