Toyota i Mazda zakładają nową spółkę. Wspólnie wyprodukują części do samochodów elektrycznych

Nieposiadające w swojej ofercie żadnego samochodu elektrycznego Toyota i Mazda postanowiły połączyć siły i wraz ze spółką Denso podpisały umowę o partnerstwie – donosi serwis Inhabitat.

Toyota i Mazda zakładają nową spółkę. Wspólnie wyprodukują części  do samochodów elektrycznych
Toyota i Mazda zakładają nową spółkę. Wspólnie wyprodukują części do samochodów elektrycznych (fot. Kim Kyung-Hoon / Reuters)

Wspólne przedsięwzięcie ma zapewnić każdej z marek dostęp do własnych komponentów niezbędnych do produkcji samochodów elektrycznych. Dzięki wspólnej wiedzy nowa spółka, nazwana EV Common Architecture Spirit, ma zapewnić sprawne dostosowywanie się trójki producentów do zmieniającego się rynku.

Każda z marek ma wnieść do spółki inny know-how i inne technologie lub opracowane już rozwiązania: Mazda planowanie produktowe i rozwój na podstawie modeli komputerowych, Denso technologie elektroniczne, a Toyota swoje Ne Global Architecture (TNGa), czyli autorską koncepcję projektowania i produkcji samochodów.

Zmiany w ofercie i podejściu do motoryzacji wymuszają powoli decyzje poszczególnych krajów. Niedawno pisaliśmy m.in. o Francji, Wielkiej Brytanii i Niemczech, które zapowiedziały wprowadzenie zakazu sprzedaży samochodów z napędami na paliwa płynne w ciągu kilkunastu lat.

Toyota, choć próbowała bardziej elektronicznych rozwiązań i z sukcesem rozpropagowała samochody hybrydowe oraz wprowadziła na rynek samochód z napędem na wodór, nie posiada wciąż żadnego elektryka w swoich salonach. Mazda z kolei w ogóle jeszcze nie eksperymentowała z samochodami elektrycznymi.

MG

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 4 fred_

Mazda i Honda produkuja obecnie najbardziej niezawodne samochody. Natomiast Niemcy w swoich fabrykach samochodow wprowadzili product obsolesence na nowy poziom.

! Odpowiedz
8 4 szczekam

Powinni z KOBE Steel jeszcze podpisać porozumienie o współpracy. To przecież sprawdzony partner.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne