REKLAMA

Towarzystwo Pomocy im. Świętego Brata Alberta zmienia zasady funkcjonowania

2020-10-16 18:14
publikacja
2020-10-16 18:14
Caritas

W związku z rosnącą liczbą zakażeń w kraju i objęciem Trójmiasta tzw. czerwoną strefą zmienione zostały procedury funkcjonowania placówek prowadzonych przez Gdańskie Koło Towarzystwa Pomocy im. Świętego Brata Alberta.

„Rozumiejąc skalę zagrożenia dołożyliśmy starań, aby na ile to możliwe zabezpieczyć prowadzone przez Towarzystwo placówki. Powołany sztab kryzysowy na bieżąco monitoruje sytuację, a co za tym idzie wprowadza obostrzenia i restrykcje chroniące naszych podopiecznych" – przekazała w piątek Dagmara Rybicka, rzeczniczka Towarzystwa Pomocy im. Świętego Brata Alberta Koło Gdańskie.

Nowe reguły dotyczą między innymi zmiany w modelu funkcjonowania poszczególnych ośrodków. Wstrzymana została możliwość realizowania praktyk studenckich i wolontariackich. Inaczej wygląda też współpraca z darczyńcami.

„W Pogotowiu Socjalnym przy ulicy Srebrniki 9 w Gdańsku stworzone zostało miejsce, w którym przekazywane dary odbędą kwarantannę. Na tę chwilę wycofaliśmy się z przyjmowania mebli, sprzętu AGD i wyposażenia kuchni. Z uwagi na porę roku przez cały czas potrzebne są ciepłe męskie ubrania, szaliki, czapki i rękawiczki, nowa bielizna, obuwie, pościel i ręczniki oraz środki do higieny osobistej" – wyjaśniła Rybicka. Podkreśliła, że nad przekazaniem wszystkich rzeczy czuwać będzie przeszkolony personel.

Poinformowała również, że w żadnym z prowadzonych przez Koło Gdańskie TPBA ośrodków nie stwierdzono dotychczas zakażenia Covid-19. Dodała, że nowe osoby potrzebujące pomocy są zobowiązane do odbycia kwarantanny w placówce buforowej i dopiero po jej zakończeniu otrzymują miejsce docelowym ośrodku.

Towarzystwo Pomocy im. Świętego Brata Alberta jest jedną z największych organizacji pozarządowych w Polsce i pierwszą, która zajęła się w kraju niesieniem pomocy bezdomnym. Zostało zarejestrowane w grudniu 1981 roku we Wrocławiu. Od tego czasu rozszerzyło swoją działalność na cały kraj. Praca prowadzona jest w 65 kołach terenowych.

Koło Gdańskie Towarzystwa zostało założone w maju 1989 roku z inicjatywy mieszkańców Trójmiasta.

Do działań TPBA zalicza się nie tylko pomoc bezdomnym; podopiecznymi organizacji są również ludzie starsi, ubodzy, dzieci, osoby, które znalazły się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej. Towarzystwo gromadzi środki na najbardziej niezbędne codzienne potrzeby: żywność, odzież, środki czystości, pomoce szkolne dla dzieci, bieżące naprawy i utrzymanie schronisk i domów opieki. (PAP)Autorka: Anna Machińska

anm/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Bieda w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki