To nie koniec zmian prowizji na Allegro

Ostatnie zmiany, jakie wprowadził popularny serwis aukcyjny, nie spotkały się z zadowoleniem ze strony klientów. W pierwszym tygodniu marca prowizje w niektórych kategoriach na Allegro znowu pójdą w górę.

(Allegro)

Od 4 marca zmieni się regulamin Allegro oraz regulamin Strefy Okazji. Nowe zasady będą obowiązywały sprzedawców wystawiających swoje przedmioty w kategoriach: Artykuły dla zwierząt, Produkty spożywcze, a także korzystających z pakietu wyróżnienie + pogrubienie + podświetlenie oraz stosujących cenę minimalną w licytacjach lub sprzedających w strefie okazji.

Zmiany w regulaminie Allegro

W kategorii Artykuły dla zwierząt wzrośnie prowizja od sprzedaży z 8 na 10 proc. Nie dotyczy to kategorii:

  • Dla psów > Karmy, Dla psów > Smakołyki, Dla kotów > Karmy, Dla kotów > smakołyki - w tych kategoriach prowizję zostanie obniżona z 8 na 5 proc.
  • Akwarystyka - w tej kategorii prowizja zostaje na poziomie 8 proc.

W kategorii Produkty spożywcze prowizja od sprzedaży wzrośnie z 9 na 10 proc. Nie dotyczy to kategorii Kawy, w której wysokość prowizji pozostanie na poziomie 6 proc.

Od 4 marca opłata za pakiet wyróżnienie, pogrubienie, podświetlenie nie będzie już naliczana w cyklach 10-dniowych tylko codziennych. Allegro podaje, że wysokość opłat za tę opcję pozostaje bez zmian.

Zmianie ulegnie również opcja użycia ceny minimalnej w licytacjach. „Obecnie za użycie ceny minimalnej w licytacji naliczamy opłatę w wysokości 10 proc.  ceny minimalnej (maksymalna stawka nie jest określona). Od 4 marca maksymalna stawka tej opłaty wyniesie 100 zł. W przypadku przedmiotów, których cena minimalna wynosi powyżej 1000 zł oznacza to obniżkę opłaty za użycie ceny minimalnej. Na przykład: obecnie opłata za cenę minimalną w wysokości 2000 zł wynosi 200 zł. Od 4 marca opłata za cenę minimalną o tej wysokości wyniesie 100 zł” – czytamy na stronie Allegro.pl.

Zmiany w regulaminie Strefy Okazji

Dotąd, aby przedmiot został oznaczony ikonką „wyprzedaż”, sprzedawca musiał zaproponować niższą cenę, ale serwis nie narzucał jaką. Od 4 marca wystawiający będzie musiał obniżyć cenę przedmiotu o co najmniej 10 proc.

Do 28 lutego trwa promocja, na podstawie której serwis nie pobiera opłat codziennych za oznaczanie ofert: Wyprzedaż i SmartOkazja. Po zakończeniu promocji na stale zostaną zniesione opłaty codziennie za te oznaczenia, ale nie dotyczy to prowizji od sprzedaży w ofertach z ikonką „wyprzedaż”.

Zmianie ulegnie również lista towarów zakazanych w Strefie Okazji. Jak podaje Allegro, od 4 marca w tej strefie nie będzie można sprzedawać:

  • dostępów do kont platform dystrybucji cyfrowej takich jak np. Steam, Origin, uPlay, GOG, Xbox Live, PlayStation Store,
  • preparatów i akcesoriów do początkowego żywienia niemowląt,
  • leków i alkoholi,
  • towarów wysyłanych spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego bez możliwości wystawienia dokumentu fiskalnego w Polsce.

Natomiast w kategorii Gry (Parametr "Wersja", wartość: "Cyfrowa") będzie można wystawiać jedynie przedmioty z pełną licencją ESD.

Dodatkowo Allegro podaje, że: „Doprecyzujemy w tekście regulaminu Strefy okazji, że opłatę codzienną za oznaczenia w ofertach pobieramy za każde z nich osobno (tak jak to ma miejsce obecnie). Przykład: oferta ma oznaczenia Okazja i Nowość, opłatę codzienną pobieramy za każde z tych oznaczeń. Zmienimy także określenie "opłata cykliczna" na "opłata codzienna" w całym tekście Regulaminu Strefy okazji” czytamy w komunikacie.

Od 4 marca uczestnikami Strefy Premier będą mogli być tylko posiadacze kont zwykłych, posiadacze kont firmowych, którzy dotychczas zapisali się do programu, pozostaną w nim.

Weronika Szkwarek

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 43 jes

Tak wygląda monopol i nie trzeba nic dodawać.

! Odpowiedz
1 26 karbinadel

Faktem jest, że trudno znaleźć nowo wyprodukowany polski film lub serial, w którym bohater nie kupowałby czegoś na Allegro. Ktoś więc musi zapłacić za to lokowanie produktu

! Odpowiedz
2 35 antek10

Nagonili ludzi hasłami o darmowej wysyłce aby podpisywać umowy na rok czasu a teraz strzyzenie baranow.

! Odpowiedz
0 47 distefano

Ostatnio sprzedałem nóż kuchenny za 890 zł. Zapłaciłem 100 zł prowizji. Czy to dużo? Według mnie ku**wsko dużo.

! Odpowiedz
1 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
67 1 adaminwest

Uslugi w internecie drozeja to naturalne ze Allegro podwyzsza ceny.
My w firmie uzywamy www.saltando.pl dzieki czemu mamy wiekszy rynek zbytu ale nie ma co ukrywac ze sprzedaz na Allegro to z 70% ruchu. Po prostu portal z najlepszymi funkcjonalnosciami no i najwieksza iloscia klientow.
Zastanowcie sie sami gdy cos chcecie kupic w necie gdzie idziecie ? Tak na Allegro bo tam to bedzie i w najlepszej cenie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 23 fred_

Kupujac bezposrednio na stronach dystrybutorow mozna kupic towary ok 15% taniej niz na allegro. Amazon tez jest duzo tanszy niz Allegro.

! Odpowiedz
6 11 trysil odpowiada fred_

I co, na stronie dystrybutora będę mógł kupić np. 1 sztukę produktu?

! Odpowiedz
28 11 blind-oln odpowiada fred_

Ostatnio jak robiłem zakupy na Allegro, to sprawdzałem sobie cenę bezpośrednio na stronie sklepu i w ich sklepie Allegro. Cena ta sama, ale na Allegro miałem darmową przesyłkę (Allegro Smart) i mogłem rozłożyć zakup na raty 0%. Także nie jestem przekonany do tych niższych cen poza Allegro. Nawet jak teraz patrzę na kino domowe, które planuję kupić, to w tym samym sklepie między Allegro a stroną internetową różnica wynosi 1zł. Tyle, ze na Allegro dostanę 12 monet, więc 11zł na plus dla Allegro. No i na Allegro rozłożę to na raty bez składania dodatkowego wniosku.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 21 antek10 odpowiada blind-oln

darmowa wysylka buhahahaha ales ty naiwny

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne