To był dzień. Najważniejsze wiadomości z 11 czerwca 2021 r.

Malwina Wrotniak2021-06-11 19:55redaktor naczelna Bankier.pl
publikacja
2021-06-11 19:55
To był dzień. Najważniejsze wiadomości z 11 czerwca 2021 r.
To był dzień. Najważniejsze wiadomości z 11 czerwca 2021 r.

Kiedy - zdaniem RPP - możliwe podwyżki stóp procentowych, ile i komu płacą w IT, czy warto oszczędzać w banku dla 2% i które kraje niebawem staną otworem dla turystów z Polski - między innymi o tym w dzisiejszym podsumowaniu dnia. Serdecznie zapraszam.

#1 Tradycją stały się już comiesięczne wirtualne spotkania szefa Narodowego Banku Polskiego z dziennikarzami, podczas których dzieli się swoją opinią o sytuacji ekonomicznej w kraju. Do takiego wystąpienia doszło także dzisiaj, a jednym z najbardziej wyczekiwanych komentarzy był ten dotyczący ewentualnych planów podwyżki stóp procentowych. Adam Glapiński deklaruje, że taki ruch w obecnych okolicznościach nie miałby sensu. Jak mówił, jest to stanowisko wspólne dla większości członków Rady Polityki Pieniężnej, co pokrywałoby się z treścią innej dzisiejszej publikacji, w której czytamy, że "według większości RPP podwyżki możliwe dopiero po ustaniu pandemii".

#2 Na podwyżkę stóp z pewnością nie narzekaliby oszczędzający. Z dzisiejszej analizy Bankier.pl wynika, że na rachunkach oszczędnościowych - niegdyś, obok lokat, drugim flagowym produkcie dla gromadzących środki w bankach - można dziś zarobić co najwyżej 2% rocznie. Jeśli są Państwo zdania, że lepszy rydz niż nic, polecam sprawdzenie haczyków, które stoją za najlepszymi w czerwcu ofertami na rynku. Dla topowej oferty "gwiazdek" jest aż kilka - tylko dla nowych klientów, tylko do 10 tys. zł, tylko przy zasilaniu konta wpływami z wynagrodzenia na kwotę min. 2000 zł, ...

#3 Czym głębiej w czerwiec, tym więcej doniesień o tym, jak będą wyglądały obostrzenia podczas tegorocznych wakacji. Kolejne kraje zdejmują wcześniejsze ograniczenia. Dziś informujemy, że na taki krok od 1 lipca decydują się Niemcy (ale uwaga: zniesienie obostrzeń nie oznacza, że nie trzeba będzie posiadać negatywnego wyniku testu lub wylegitymować się tzw. paszportem COVID-owym). W tym samym terminie na turystów otwiera się Izrael. Za to już od przyszłego tygodnia łatwiejsze będą także podróże Polski do Czech.

Wierzę, że w planowaniu wakacji pomocny będzie nasz dzisiejszy materiał o tym, kto, jak i od kiedy może wyposażyć się w bezpłatny Unijny Certyfikat COVID na telefon

#4 Zmieniamy temat, bo warto odnotować najnowsze doniesienia z rynku IT, uchodzącego za jeden z najbardziej perspektywicznych i najlepiej wynagradzających za pracę. Do niedawna z otwartymi ramionami przyjmowano tam nie tylko doświadczonych programistów, ale także osoby bez doświadczenia, chętnie wyszkolić się pod okiem pracodawcy. Rynek IT nasycił się już juniorami, informujemy dzisiaj. Z analizy ogłoszeń o pracę między styczniem a majem wynika, że propozycje dla początkujących stanowiły zaledwie kilka procent spośród wszystkich anonsów. Nie powalają też zarobki - tzw. juniorzy otrzymują pensje średnio dwukrotnie niższe od swoich bardziej doświadczonych kolegów, co często oznacza stawki na poziomie 3500 zł brutto.

#5 Jak co piątek, gdy się spotykamy, stałe punkty programu od redakcji Bankier.pl:

W kontekście przyszłego tygodnia nie mogę nie przypomnieć o wtorkowym wydarzeniu, które organizujemy. 15 czerwca o godz. 15:00 webinar "Boom na hipoteki. Jak teraz dostać (dobry) kredyt?", który poprowadzi Michał Kisiel, analityk Bankier.pl. W spotkaniu weźmie udział doradca kredytowy, który odpowie na pytania czytelników. Wydarzenie jest bezpłatne, wymaga jedynie rejestracji.

Tymczasem - o czym jeszcze pisaliśmy dzisiaj i warto wiedzieć na koniec dnia?

Piątek 11 czerwca

18:10 Czerwień wraca na GPW. Mocne wzrosty CD Projektu

14:43 Unijny budżet. TSUE zdecydował o rozpoznaniu w trybie przyspieszonym spraw dotyczących mechanizmu warunkowości

13:33 Amazon podnosi wynagrodzenia wszystkim pracownikom

12:54 Rachunków maklerskich ubyło, ale... nie bez powodu

12:47 Awaria sieci Orange. "Nie działa internet stacjonarny" – zgłaszają klienci

11:23 NIK zbada dodatki covidowe dla medyków

11:14 Rynek walutowy czeka na szefa NBP. Kurs euro lekko w górę

08:46 Miedź pod presją. Chiny chcą uwolnić swoje rezerwy metali

08:12 Ropa w USA tanieje. Prognozy popytu są pomyślne

07:07 Szczyt G7. Pandemia, klimat i gospodarka głównymi tematami obrad

07:00 Phishing i podszywanie się pod instytucje. Duży wzrost aktywności cyberprzestępców w czasie pandemii

06:00 Duże mieszkania podrożały najmocniej. Popyt napędza mieszkaniówkę i ceny

Na poniedziałkowe podsumowanie dnia zapraszam w imieniu Marcina Dziadkowiaka.

Źródło:
Malwina Wrotniak
Malwina Wrotniak
redaktor naczelna Bankier.pl

Redaktor naczelna Bankier.pl. Autorka wielu publikacji z zakresu finansów, ukazujących się na łamach serwisu od 2008 roku. W przeszłości dziennikarz specjalizujący się w tematyce ubezpieczeń, doceniona Nagrodą Polskiej Izby Ubezpieczeń dla Środowiska Dziennikarskiego. Autorka emigracyjnych projektów "Tam mieszkam" i "Zawróceni", uhonorowana Nagrodą im. Macieja Płażyńskiego dla dziennikarzy i mediów służących Polonii. W 2016 r. wydała książkę "Tam mieszkam. Życie Polaków za granicą". Absolwentka studiów doktoranckich na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Tematy
Kalkulator OC i AC

Kalkulator OC i AC

Porównaj ubezpieczenia w 5 minut. Zapłacisz nawet o 50% mniej niż obecnie.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: To był dzień. Najważniejsze wiadomości

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki