REKLAMA

Tesla zanurkowała po wynikach

2019-07-26 08:45
publikacja
2019-07-26 08:45

Aż o 13,6 proc. zanurkowały akcje Tesli po tym, jak spółka pokazała gorsze od oczekiwań wyniki, a Elon Musk poinformował, że z rolą dyrektora ds. technologii pożegna się JB Straubel, współzałożyciel firmy.

/ fot. Lucy Nicholson / Reuters

W II kwartale Tesla odnotowała 408 mln dol. straty, co przełożyło się na 1,12 dol. straty na akcję w porównaniu do oczekiwań na poziomie 40 centów - podaje CNBC. Pomimo sporego wzrostu rozczarowały również przychody spółki, które wyniosły 6,35 mld dol. (+59 proc. rdr) wobec średniej prognoz wynoszącej 6,41 mld dol.

Inwestorów nie przekonały ani pozytywne wyniki w niektórych kategoriach - wolne przepływy pieniężne  na poziomie 614 mln dol. oraz rekordowy zapas gotówki i jej ekwiwalentów sięgający 5 mld dol. - ani najwyższe w historii wyniki produkcji (ponad 87 tys. pojazdów) i dostarczeń (ponad 95 tys. aut), ani zapewnienia władz Tesli, że cel na ten rok, czyli dostarczenie od 360 tys. do 400 tys. samochodów do klientów, zostanie zrealizowany. Po ogłoszeniu rezultatów za II kwartał analitycy obniżyli cenę docelową akcji spółki. UBS podał, że jego zdaniem Tesla nie wyjdzie na plus w średnim terminie.

Rozczarowujące wyniki nie są jedyną przykrą wiadomością dla inwestorów i entuzjastów marki. Prezes Elon Musk poinformował, że z funkcją dyrektora ds. technologii żegna się JB Straubel, który pełnił tę rolę od 2005 r. Zastąpi go Drew Baglino. Dotychczasowy "numer 2" Tesli ma teraz doradzać spółce.

Wiadomości te kiepsko przyjęli inwestorzy, którzy w czwartek wyprzedawali akcje spółki. Tesla zanurkowała o 13,6 proc., do 228,8 dol.

Tesla zanurkowała po wynikach / Bloomberg

Był to największy spadek od września i jeden z najgłębszych, odkąd spółka zadebiutowała na giełdzie w 2010 r.

MKa

Źródło:
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (10)

dodaj komentarz
sel
Przecież ta firma nigdy nie miała zysku?, od początku ma tylko straty pytanie tylko jak duże i kto dołoży , bo frajerów ubywa, i tak zostanie ..
ajwaj
To juz nie wiem jak z tym Marsem
Jedziemy - nie jedziemy.

Wiara umiera ostania - te Meleksy Lux pewnie nadrobia straty.
Chyba, ze nie.
arudni
No i fajnie, czas dokupić trochę tańszego papieru:) Elon to geniusz i wizjoner jakich mało na tym świecie. Choćby dlatego zainwestuję w to mój hajs. Nie wyjdzie mu z autami to i tak pozostanie największym dostawcą ogniw na świecie od którego wszyscy będą kupowali wydane baterie do swoich aut.
michalshk
Z tego co widzę Musk jest marką samą w sobie, ludzie będą w niego inwestować nawet jeśli będzie chciał postawić budkę z pączkami w Irkucku.
karbinadel
Wydmuszka jest pusta, tylko jeszcze nie wszyscy o tym wiedzą
innowierca
Samochody elektryczne wprowadzane przez koncerny samochodowe pojawiaja sie jak grzyby po deszczu.Bylo o tym na forum kilka lat temu , ale polykacze American Dream krzyczeli i minusowali wszystkich bez opamietania.Tesla w ciagu kilku lat wycofa sie zupelnie z produkcji samochodow.Juz teraz koncentruja sie bardziej na innych biznesach.
kamilp141
A na jakich innych biznesach Tesla sie koncentruje niby? I jakie z nich ma przychody?
innowierca odpowiada kamilp141
Bezprzewodowe ladowarki do telefonow ,powerbanki , baterie , elektrownie (magazyny energii sprzedawane min w Australii ...................plus gadzety.
W produkcji swiatowe koncerny samochodowe maja juz suvy male , duze , kombiaki ......::))
Tesla auto to spalarnia kasy z ktorej w dobrym czasie tacy co wiedza , czyli wspoltworcy
Bezprzewodowe ladowarki do telefonow ,powerbanki , baterie , elektrownie (magazyny energii sprzedawane min w Australii ...................plus gadzety.
W produkcji swiatowe koncerny samochodowe maja juz suvy male , duze , kombiaki ......::))
Tesla auto to spalarnia kasy z ktorej w dobrym czasie tacy co wiedza , czyli wspoltworcy zaczynaja sie ewakuowac.A swoja droga nalezy uczyc sie od USA jak sprzedaje sie swoje.
U nas wiele przedsiebiorstw zlikwidowano chociac wcale nie przynosily monstrualnych strat jak Tesla , mozna bylo spokojnie zmodernizowac ale konkurencji pobliski zachod nie lubi.
pomorzaninm odpowiada innowierca
w USA jest ta "bezpieczna poduszka" dla biznesu ...u nas zostajesz z problemami sam jak biznes Ci nie idzie ... panstwo Ci nie pomoze [chyba ze masz kolegow w sejmie] ... bank Cie przygwozdzi do podlogi [chyab ze znasz prezesow]... z gieldy kasy nie dostaniesz ...
sel odpowiada pomorzaninm
U Nas bank żeby dać deweloperowi 1,3 mld pożyczki potrzebuje ponad 2mld na koncie, chyba że jesteś z Żoliborza to wystarczy słowo Prezesa..

Powiązane: Motoryzacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki