REKLAMA

Tesla sprzedała większość bitcoinów

2022-07-21 07:00
publikacja
2022-07-21 07:00

Jeszcze w kwietniu Tesla zapewniała, że wierzy w długoterminowy potencjał kryptoaktywów jako inwestycji oraz płynnej alternatywy dla gotówki. Jednak w II kwartale wymieniła 75 proc. posiadanych bitcoinów na tradycyjną walutę. "Byliśmy zaniepokojeni płynnością firmy w związku z przestojami w Chinach" - tłumaczy Elon Musk.

Tesla sprzedała większość bitcoinów
Tesla sprzedała większość bitcoinów
/ Forum/ZumaPress/Shutterstock

Tesla zainwestowała 1,5 mld dol. w zakup bitcoinów w styczniu 2021 r. Od tamtej pory Musk i sama spółka kilkukrotnie zapewniali, że nie zamierzają pozbyć się kryptoaktywów. Gdy w maju ubiegłego roku, po niespełna dwóch miesiącach przyjmowania płatności za samochody w BTC, spółka zawiesiła taką możliwość, miliarder zapewniał, że "Tesla nie sprzeda żadnych bitcoinów". Tydzień później opublikował na Twitterze wpis z emotikonami wskazującymi, że spółka ma "diamentowe ręce", czyli nie zamierza sprzedać aktywów mimo ich mocnej przeceny.

Jeszcze w kwietniu bieżącego roku Tesla informowała w komunikacie giełdowym, że "wierzy w długoterminowy potencjał kryptoaktywów jako inwestycji oraz płynnej alternatywy dla gotówki". Równocześnie dodała, że może w dowolnym momencie zwiększać albo zmniejszać zaangażowanie w cyfrowe aktywa "w zależności od potrzeb oraz oceny warunków rynkowych i środowiskowych". "Jeśli będziemy trzymać aktywa cyfrowe, a ich wartość spadnie w stosunku do naszych cen zakupu, może to zaszkodzić naszej sytuacji finansowej" - ostrzegała wówczas spółka.

W raporcie za II kwartał spółka podała, że sprzedała 75 proc. posiadanych bitcoinów, dzięki czemu wsparła swój bilans kwotą 936 mln dol. Tesla nie wskazała, ile BTC sprzedała ani po jakiej cenie. Na początku kwartału najpopularniejsza waluta kosztowała ponad 45 tys. dolarów, a na koniec już niespełna 20 tys. dolarów.

Elon Musk stwierdził, że powodem sprzedaży bitcoinów była chęć zmaksymalizowania pozycji gotówkowej w obliczu niepewności dot. długości lockdownów w Chinach. "Nie należy tego traktować jako werdyktu w sprawie bitcoina" - powiedział miliarder. Dodał, że spółka może inwestować w kryptowalutę w przyszłości. Na koniec czerwca Tesla wciąż miała w portfelu bitcoiny wyceniane na przeszło 200 mln dol.

Obecnie 1 bitcoin jest wyceniany na niespełna 23 tys. dolarów. W ciągu ostatniego miesiąca kryptowaluta odbija z dołka na poziomie 19 tys. dolarów, do którego spadła w niespełna 7 miesięcy z poziomu blisko 70 tys. dolarów.

Coindesk

MKa

Tematy
(Nie) wszystko o regularnym inwestowaniu

(Nie) wszystko o regularnym inwestowaniu

Komentarze (51)

dodaj komentarz
lukaszslask
Chlop sie kompletnie wystraszyl,bo Tesla jest totalnie przewartosciowana i ratuje resztki majatku....
kto bedzi ekupowal tesle,jak kazdy powazny koncern motoryzacyjny ma w swojej stajni elektryki!!!
ktos kupi tesle w Rzeszowie,Wroclawiu Szczecinie,zeby przy byle okazji jezdzic z nia na serwis do Wawy???kupi aud,hun,kia i ma
Chlop sie kompletnie wystraszyl,bo Tesla jest totalnie przewartosciowana i ratuje resztki majatku....
kto bedzi ekupowal tesle,jak kazdy powazny koncern motoryzacyjny ma w swojej stajni elektryki!!!
ktos kupi tesle w Rzeszowie,Wroclawiu Szczecinie,zeby przy byle okazji jezdzic z nia na serwis do Wawy???kupi aud,hun,kia i ma serwis w prawie kazdym miescie i to w nizszej cenie....
gruking
Akurat musk żyje z rządowych grantów kosmicznych... zabawa w tesle jeszcze mu dolara zysku nie dała
my_kroolik
Super biznes zrobił. Kupił za 1,5 MLD, sprzedał za 936M + 200 M w bilansie. Jakby nie liczyć 360 M w plecy. Facet wygląda coraz bardziej zabawnie ze swoimi decyzjami zmieniającymi się w rytm faz księżyca. Aż dziwię się, że ktoś go jeszcze traktuje jak guru
billbill85
Po prostu ta inwestycja nie wyszła.
inwestor.pl
Czy Twoim zdaniem Elon Musk manipuluje ludźmi i kręci kursami akcji oraz kryptowalut?

Zielony - TAK
Czerwony - NIE

(SONDA NARCYSTYCZNA)
pstrzezek
Czy twoim zdaniem większość ma racje? Popatrz na wyniki wyborów w polskim grajdołku i odpuść sobie te sondaże ;))
bankster-kreator
Odkupi jak będzie drożej. Na górce nie udało mu się sprzeda a i w dołku nie kupił. Jeśli wyszedł do przodu to nie wiele. Na byle czym zrobił by taki przychód. Obawiam się tylko o ludzi co nie mają pojecia o kryptowalutach a nakupili dogecoin ślepo wierząc i słuchać tego mem-czlowieka.
pstrzezek
Ten koleś to troll master w wersji pro ;) Bo po to kupował by nabić cenę przy pomocy głupków z ulicy. Podobna ściema była z Twitterem. Ludzie go nie lubią a ja uważam że zasługuje na szacunek. Korzysta na maxa z systemu opartego na owczym pędzie.
bankster-kreator
Wiesz, możesz kraść i zabijać i być słynny jak Pablo Escobar albo możesz być jak Nikola Tesla i chcieć zbudować coś dla świata. Myślę, że on łączy w sobie jedno i drugie na wyważonym poziome chodź ostatnio przegina z manipulacją i straci przez to zaufanie ludzi do siebie i zrazi inwestorów. A zaufanie inwestorów bardzo ciężko odbudować.

Powiązane: Bitcoin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki