Tesla skradziona z parkingu Straży Granicznej

Polska i niemiecka policja poszukuje sprawców kradzieży samochodu z parkingu Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Świnoujściu. Złodzieje uciekli, demontując uprzednio ogrodzenia parkingu; podczas próby ich zatrzymania padły strzały.

Tesla X
Tesla X (fot. Motors / Tesla)

"Około północy z terenu Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Świnoujściu nieznany mężczyzna odjechał samochodem Tesla X, który kilka dni temu został zatrzymany jako kradziony na terenie Skandynawii" - powiedział PAP rzecznik prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku kpt. Andrzej Juźwiak.

Jak poinformował, "sprawca lub sprawcy weszli na teren dywizjonu po zdemontowaniu części ogrodzenia i przez to ogrodzenie wyjechali". Podczas zdarzenia jeden z funkcjonariuszy oddał klika strzałów, aby uniemożliwić złodziejom ucieczkę.

Kpt. Juźwiak oznajmił, że obecnie Straż Graniczna oraz polska i niemiecka policja "intensywnie" prowadzą "czynności zmierzające do odnalezienia auta". Dodał, że na miejscu w Świnoujściu pracuje specjalna komisja powołana przez komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej, której zadaniem jest wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

Szacunkowa wartość samochodu to ok. 500 tys zł. Porzucone auto funkcjonariusze Straży Granicznej odnaleźli w sobotę w Świnoujściu. Okazało się, że auto zostało skradzione na terenie Skandynawii.

autor: Marta Zabłocka

mzb/ js/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 5 slawko9999

wstyd. straznicy pili wodke? czy spali

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil