Tesla rozpoczęła sprzedaż samochodów używanych

Po zaledwie trzech latach od rozpoczęcia produkcji pierwszego na świecie elektrycznego sedana klasy premium, Tesla Motors wprowadza możliwość zakupu modeli z drugiej ręki. Klienci, których skutecznie odstraszała od zakupu cena nowych egzemplarzy, mogą liczyć teraz na obniżki przekraczające 10.000 dolarów amerykańskich.

Samochody Tesla Motors trafiają na rynek wtórny
Samochody Tesla Motors trafiają na rynek wtórny (fot. Polaris / EastNews)Tesla Model S oficjalnie trafia na rynek wtórny po trzech latach od uruchomienia produkcji. Wśród wystawionych do sprzedaży za pośrednictwem strony internetowej Tesla Motors egzemplarzy można znaleźć samochody zarówno z 2012 roku, jak i 2014 z niewielkim przebiegiem (ok. 3000 km). Oferty można znaleźć pod hasłem „Buy Pre-Owned” – donosi „The Wall Street Journal”. W większości są to jednak modele, których nie można już zakupić bezpośrednio u producenta, ponieważ zostały zastąpione wydajniejszymi wersjami.

Program sprzedaży aut używanych rozpoczął się tydzień temu bez żadnych zapowiedzi i doniesień ze strony firmy. Mimo że Elon Musk nie chciał przyznać się głośno do takiej działalności, oferuje solidne warunki, w ramach których nabywca samochodu z drugiej ręki otrzymuje wydłużoną gwarancję czasową (na 4 lata) lub przebiegową (ok. 80.500 km).

Najdroższe modele P85+ można kupić nawet o 15.000 dolarów taniej. Należy jednak pamiętać, że nadal są to modele słabsze niż aktualnie produkowany P85D – zarówno pod względem osiągów, jak i maksymalnego zasięgu na jednym ładowaniu. Różnica ok. 60.000 zł robi jednak wrażenie i może z nawiązką wynagrodzić niemal nieodczuwalne ubytki w wydajności pojazdu.

Oczekiwane wejście Tesli na rynek wtórny może wpłynąć na jeszcze większą popularyzację elektronicznych sedanów na światowym rynku. Obecnie pozostaje czekać na kolejne spadki cen używanych egzemplarzy.

/mg

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 0 ~dolar

podobno najbliższa stacja dokująca jest 20tyś kilometrów od nas

! Odpowiedz
0 14 ~TT

Bardzo ciekawe musi to być miejsce gdzie mieszkasz, ale bardziej prawdopodobne, że nie masz pojęcia o temacie.

! Odpowiedz
5 1 ~dolar odpowiada ~TT

to jest przenośnia... ale mam pieniądze...

! Odpowiedz
1 4 ~TT odpowiada ~dolar

To cię przeniosło, najważniejsze, że sam się rozumiesz. Pieniądze... to nie lekarstwo na głowę, a raczej odwrotnie.

! Odpowiedz
5 1 ~dolar odpowiada ~TT

strasznie durny jesteś... rodzinne?

! Odpowiedz
5 4 ~vvv

nie ma już komu wcisnąć tego "wspaniałego" i taniego produktu ...

! Odpowiedz
0 7 ~TT

Na Teslę czeka się kolego kilka miesięcy, a na model X to dopiero na 2016.
Wspaniały i nie tani bo nie ma być tani. Jak ty będziesz kupował auto to szukaj taniego dobrego i po babci co tylko do kościoła co niedzielę jeździła. Przykro ...

! Odpowiedz
9 2 ~Gnida

jak to "Tesla rozpoczęŁA". Nikola Tesla bo był mężczyzna - to tak jakby napisać że Jan Maria Rokita "odeszła" z polityki albo że Anna Grodzka "próbowała" kandydować na prezydenta (a nie... czekaj... to akurat chyba gramatycznie poprawnie ;) )

! Odpowiedz
1 3 ~ortografofil

Nic nie wiem na ten temat, ale się wypowiem!
Ja sie nic nie wie, to czepia języka

! Odpowiedz
1 3 ~Remus

hmmm, nick kolegi "Gnida" adekwatny do charakteru ???

Wracając do artykułu to miałem okazję prowadzić ten samochód i powiem szczerze, że jako sceptyk do tego typu pojazdów byłem mile zaskoczony. Osiągi, wygoda, i zasięg bardziej niż zadowalające. Tylko ta deska rozdzielcza świecąca nocą słaba (ale podobno da się wyłączyć). Dla przeciętnego Amerykanina czy nawet Polaka codzienny zasięg wystarczający, ale o wyjeździe na wakacje trzeba zapomnieć.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.