Tesla pokaże elektryczny samochód dostawczy w październiku 2017

Elon Musk zapowiedział na Twitterze, że jeszcze w październiku zostanie zaprezentowana półciężarówka marki Tesla. Samochód zgodnie z profilem firmy będzie w pełni elektryczny.

Tesla pokaże elektryczny samochód dostawczy w październiku 2017
Tesla pokaże elektryczny samochód dostawczy w październiku 2017 (fot. Denis Balibouse / )

Elektryczny samochód dostawczy był już zapowiedziany podczas czerwcowego spotkania z inwestorami. Wtedy padła informacja, że zostanie zaprezentowany jeszcze we wrześniu, ale Elon Musk zrewidował te plany i auto ma być ostatecznie pokazane w październiku – pisze serwis CNBC.

Musk nazwał pojazd „nierealnym” i podał na Twitterze datę prezentacji – nowy elektryk ze stajni Tesli ujrzy światło dzienne 26 października w Hawthorne.

Grono osób zaznajomionych z projektem jest szersze niż grupa pracujących nad samochodem inżynierów Tesli i dostawców. W procesie jego tworzenia brali udział „najwięksi klienci” firmy – powiedział w czerwcu Musk. – Chcą wiedzieć ile mogą ich kupić i jak szybko – mówił.

Polacy też mają coś do powiedzenia

W pełni elektryczny samochód dostawczy wraz z konceptem zapowiedział już Ursus. Według informacji spółki, prototyp samochodu ma zostać opracowany na przełomie września i października, a produkcja seryjna planowana jest na II kw. 2018 roku. Na tę chwilę samochód ma nazywać się ELVI i został już pokazany na targach przemysłowych w Hanowerze pod koniec kwietnia.

Według konceptu, samochód ma ładować się jeszcze szybciej niż tesla (90 proc. baterii w 15 minut), a silnik dostarczy spółka H. Cegielski Poznań. – Napęd, którym dysponujemy to najnowocześniejsza technologia na świecie, wyprzedzająca rozwiązania oferowane przez konkurencję. Innowacyjne napędy z indukcyjnymi silnikami pięciofazowymi wyróżnia podwyższony moment obrotowy. Jest o 15 % większy niż  rozwiązania dostępne na rynku. Nasze rozwiązanie wyróżnia też bezczujnikowe sterowanie silnikiem, które zapewnia ekstremalnie wysoką sprawność. Nasze napędy są mniejsze, a przez to lżejsze, przez co idealnie nadają się do zastosowania w pojazdach – mówił Wojciech Więcławek, Prezes Zarządu H.CEGIELSKI-POZNAŃ.

MG

Źródło:
Firmy:
Ludzie:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 4 hairy_portier

Koncept Tesli opiera się na skalowaniu biznesu. Po osiągnięciu pewnej skali produkcji będą efektywniejsi od tradycyjnych koncernów motoryzacyjnych i wtedy będą korzystać z marży o jakich innym się nie śniło. Wszystko wskazuje na to, że już w przyszłym roku osiągną ten poziom.

! Odpowiedz
13 12 ajwaj

Tesla to jest i bedzie "spalarnia pieniedzy" na wielu poziomach :)
- dotacje=podatki panstwowe US ca 4 mld $/r wielopoziomowe
- akcje dywidendy zero....
- juz pozyczaja kase na wolnym rynku (czy oddadza:))
- znowu dotacja=podatki od np. rzadu Niemiec 4 500 € (wykorzystanie do zakupów Tesli) w 3 % :)
- dotacje w opodatkowaniu paliwa, zuzycia dróg - brak
itd.itp.
Kiedy moga sie pokazac-wykazac np. wlasnie dzis na IAA Frankfurt/Main NAJWIEKSZYCH targach samochodowych swiata - strach przed kompromitacja bubla :) >>> Tesli nie ma
Konkurencja Ford, VW & Co. (w wyscigu po kase lemingów=dotacje) prezentuje tam piekne nowosci.

Co robi Tesla > obiecuje, sprzedaje utopie, bierze kasiore.....

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.

Narzędzia

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl