Tesla: James Murdoch następcą Muska?

Tesla szuka nowego prezesa. Ma na to czas do 13 listopada. Jak donosi „Financial Times”, najpoważniejszym kandydatem jest James Murdoch, syn potentata medialnego, Ruperta. Doniesieniom zaprzeczył jednak dotychczasowy CEO Tesli, Elon Musk, który na Twitterze skomentował, że informacje agencji są „błędne”.

Tesla szykuje się na zmianę prezesa. Pierwsze przecieki donoszą, że będzie nim James Murdoch
Tesla szykuje się na zmianę prezesa. Pierwsze przecieki donoszą, że będzie nim James Murdoch (fot. REUTERS/Mike Blake / FORUM)

Musk 29 września podpisał porozumienie z Amerykańską Komisją Papierów Wartościowych (SEC). Na jego mocy biznesmen zrezygnował z funkcji prezesa rady dyrektorów, wciąż jednak będzie mógł w niej zasiadać. Pozostanie też dyrektorem generalnym firmy (CEO). Musk zgodził się na warunek, w którym zabrania mu się ponownego objęcia tej funkcji przez trzy lata.

James Murdoch pełni obecnie funkcję dyrektora wykonawczego wytwórni filmowej 21th Century Fox, zaś od roku jest doradcą Tesli. „FT” jako pierwsze poinformowało, że to właśnie Murdoch wygrywa wyścig o fotel następcy Muska. Ten ostatni zaś na Twitterze zdementował te informacje.

Jeśli Murdoch faktycznie zostałby prezesem Tesli, musiałby odejść z 21th Century Fox. Tam zastąpi go jego brat, Lechlan. James zrezygnował już m.in. z zasiadania w zarządzie Sky plc, spółce, która jest właścicielem Sky News. Z kolei ojciec braci, Rupert Murdoch, jest wydawcą i właścicielem działającej do 2013 r. korporacji medialnej News Corporation.

Przypomnijmy, że całe zamieszanie miało swój początek, kiedy Elon Musk ogłosił na Twitterze, że zamierza zdjąć spółkę z giełdy. Potem okazało się, że jest to nieprawda. Zdaniem SEC, biznesmen wprowadził w ten sposób inwestorów w błąd. Poza opuszczeniem stanowiska przez Muska, na Teslę nałożono karę w wysokości 20 mln dolarów.

Źródło:
Firmy:
Ludzie:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
5 1 devnull

Dasbot a ty co masz krótką pozycję na tesli ? Choć by nawet poszli do piachu w co nie wierzę to należy się Muskowi pomnik po zmienił świat. Żeby nie Tesla grubasy od spalinowek nawet by palcem nie ruszyły żeby przestać nas truc a szejkom i ruskim napychać kieszenie.

! Odpowiedz
10 12 karbinadel

Moim zdaniem najlepszym kandydatem jest profesor Gliński

! Odpowiedz
2 10 dasbot

Który frajer się skusi, aby zmierzyć się z tym, co tą spółkę czeka? Prawie 12 mld USD dlugu, z czego 1,5 mld USD przypada do spłaty w gotówce w najbliższych 12 miesiącach, jeśli nie będzie możliwa konwersja części obligacji na akcje. Cisza przed burzą, jak "korekta" na rynkach potrwa i akcje Tesli nie odbiją o ca. 70% z dzisiejszego poziomu, to nowy CEO będzie gasił światło szybciej, niż mu się wydaje. Tym bardziej, że konkurencja nie śpi.

Nie wiem czemu na tym portalu ta spółka jest ciągle grana, czyżby redaktor depozyt wpłacił na Model 3 i boi się, że go nie odzyska? :-)

https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-10-10/musk-has-143-days-before-creditors-start-demanding-their-money

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.

Narzędzia