Tesco podnosi płace – 2600 zł na początek

Rosną płace w handlu - tym razem sieć Tesco ogłosiła podwyżki dla pracowników, dowiedział się serwis dlahandlu.pl. W marcu firma podniosła pensje o 100 zł brutto, a od lipca wzrośnie o 130 zł. Najniższe wynagrodzenie dla pracowników, którzy mają za sobą przynajmniej 3-miesięczny staż, wzrośnie do 2600 zł brutto, czyli około 1870 zł na rękę. 

(fot. REUTERS/Toby Melville / FORUM)

Oprócz pracowników sklepów na podwyżki mogą liczyć zatrudnieni w centrach dystrybucyjnych firmy. – Od lat stale inwestujemy w płace i świadczenia dodatkowe – mówi Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco Polska.  – Wierzymy, iż zaangażowanie i zadowolenie z pracy przekładają się bezpośrednio na sukces biznesowy firmy – dodaje.

Biorąc jednak pod uwagę stawki w pozostałych marketach, Tesco zostaje w tyle. W Biedronce nowo zatrudniony pracownik otrzymuje od 2650 do 3250 zł brutto w zależności od lokalizacji i braku nieplanowanych nieobecności. W Lidlu natomiast "na start" zatrudnieni otrzymują już od 2880 zł do 3550 złotych brutto. 

Póki co w walce o płace w handlu faworytem jest Lidl Polska, który obecnie proponuje zatrudnionym stawki średnio o 100-150 złotych więcej niż jego główny konkurent na rynku - Jeronimo Martins Polska. Tesco na razie pozostaje w cieniu tych firm. 

WSZ

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 27 wizytator

A ile pracowników Tesco ma cały etat ? W Lidlu chyba tylko "kadra".

! Odpowiedz
5 23 nie_lewacz_lemingu

Nie potraficie się organizować to pracować i płakać. Warunki ustala się siłą. Pokorne baranki pod nóż.

! Odpowiedz

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.