REKLAMA

Tesco jednak nie zniknie z Polski całkowicie i szuka pracowników

2021-10-27 12:10
publikacja
2021-10-27 12:10
Tesco jednak nie zniknie z Polski całkowicie i szuka pracowników
Tesco jednak nie zniknie z Polski całkowicie i szuka pracowników
fot. Tana888 / / Shutterstock

Choć już w listopadzie nie znajdziemy w Polsce marketu z szyldem Tesco, firma wciąż będzie funkcjonowała nad Wisłą. W Krakowie i Kielcach wciąż będzie działał oddział Tesco Technology zajmujący się platformami internetowymi dla fizycznych sklepów – informuje serwis wiadomoscihandlowe.pl.

Główny oddział Tesco Technology działa w Krakowie od 2018 r. W stolicy Małopolski, jak i mniejszym zespole w Kielcach pracuje łącznie 140 osób. Docelowo zatrudnienie ma wzrosnąć do 200 osób, firma poszukuje głównie osób z branży IT.

Działające w Polsce Tesco Technology zajmuje się m.in. zarządzaniem danymi, które spływają z innych oddziałów, trasami przejazdów i optymalizowaniem transportu oraz rozwojem usług w chmurze. W Krakowie rozwijane są także platformy e-commerce.

– Jednym z kluczowych obszarów, które musimy zbudować, są nasze platformy e-commerce, nasza obecność w sieci. W tym roku chcemy osiągnąć 10 mld funtów sprzedaży w internecie. To mniej więcej 30 tys. funtów na minutę – mówi cytowany przez serwis wiadomoscihandlowe.pl Fred Kuzel, szef inżynierów w Tesco Technology.

Platformy internetowe będą jednak rozwijane dla oddziałów Tesco w innych krajach. Ostatnie markety istniejące w Polsce zakończą działalność w najbliższy weekend. Większość placówek Tesco przejęło Salling Gropu, właściciel m.in. sieci Netto.

Już w ciągu trzech miesięcy po konwersji otworzono blisko 80 placówek Netto w miejsce Tesco. Sieć przewiduje, że bieżący rok zakończy się liczbą blisko 200 takich placówek, a po zakończeniu procesu konwersji Netto osiągnie liczbę ponad 700 sklepów w całej Polsce.

MKZ

Źródło:
Tematy
Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Komentarze (5)

dodaj komentarz
langdon25
Kiedy otwarcie pierwszego sklepu Patriotycznej Sieci Handlowej obiecanej przez Sasina i Morawieckiego ?

Znów na obietnicach i kłamstwach się skończy ?
iluminata
"Znów na obietnicach i kłamstwach się skończy ?"

Pewnie nie. W końcu PiS to nie PO :)
wtomek
"Znów na obietnicach i kłamstwach się skończy ?"- To akurat wskazane by dotrzymali. Dość głupoty.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
darius19
Jezu. Tylko nie linki na poparcie tezy/dowod. Proponuje link do plaskoziemcow lub cos antyszczepionkowego. Pokaż mi temat, a znajde link, ktory potwierdzi ze mam racje.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki