Tesco dało pracownikom dodatkowe wolne na rozpoczęcie roku szkolnego

850 pracowników sieci Tesco, których dzieci w poniedziałek, 2 września, po raz pierwszy poszły do szkoły, otrzymało wolne – informuje portal wiadomoscihandlowe.pl.

(fot. REUTERS/Toby Melville / FORUM)

Możliwość skorzystania z dnia wolnego przysługiwała tym pracownikom, których dzieci rozpoczęły w tym roku pierwszą klasę. Z przywileju skorzystało 850 osób. Ponadto 5 tys. pracowników sieci otrzymało kupony rabatowe, które uprawniają do zakupu po niższych cenach artykułów szkolnych i odzieży szkolnej marki F&F.

To nie jedyna akcja sieci Tesco skierowana do pracowników, którzy są młodymi rodzicami. Od ubiegłego roku firma przekazuje rodzicom nowo narodzonych dzieci pakiety z podstawowymi produktami – m.in. pieluchami. W tym roku z pakietów skorzystało już ponad 500 pracowników.

W znacznie gorszych nastrojach jest 2 tys. pracowników Tesco, którzy stracą pracę m.in. w związku z zamknięciem hipermarketów sieci w Żarach, Tychach i dwóch w Gliwicach. Wśród pracowników zajmujących stanowiska podstawowe wypowiedzenia mają otrzymać 1923 osoby, a wśród osób sprawujących nadzór 231 osób.

MK

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 1as

Ale dobry pan.
Szkoda, że bankrut.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne