REKLAMA

Terlecki o "Polskim ładzie": niestety, popełniliśmy trochę błędów na samym początku

2022-01-15 15:04
publikacja
2022-01-15 15:04
Terlecki o "Polskim ładzie": niestety, popełniliśmy trochę błędów na samym początku
Terlecki o "Polskim ładzie": niestety, popełniliśmy trochę błędów na samym początku
/ Twitter

Niestety, popełniliśmy trochę błędów na samym początku, być może było za dużo zbyt skomplikowanych zmian naraz; mamy informacje, że wiele osób nie jest w stanie się w tych zmianach zorientować - powiedział o "Polskim ładzie" dla polskatimes.pl wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Darmowy program do rozliczania
PIT 2021/2022
Pobierz e-pity 2021 Uruchom on-line

Rozmowa z Terleckim dotyczyła m.in. Polskiego Ładu, szef klubu PiS wyraził przekonanie, że program ten przyniesie "w dłuższym wymiarze czasu – tygodni, miesięcy, roku – bardzo dobre efekty". "Niestety, popełniliśmy trochę błędów na samym początku" - przyznał.

Dopytywany, co ma na myśli, wskazał, że: "po pierwsze – może za dużo zmian naraz, po drugie – zmiany okazały się zbyt skomplikowane".

"Mamy informacje od wielu osób, że nie są w stanie w ogóle się w tych zmianach zorientować. To dotyczy także przedsiębiorców różnego szczebla. Księgowi siedzą od wielu dni nad tym, żeby te zmiany przeczytać, zrozumieć, a następnie wprowadzić w życie. Były też pomyłki i luki, nieprecyzyjne określenia, które narobiły wiele szkód" - powiedział w wywiadzie Terlecki.

Wyraził nadzieję, że uda się to naprawić, dodał, że z tego, co wie, to "w rządzie właściwie nieustannie trwa praca całych zespołów nad tym, żeby to wyprostować".

Chcesz rozliczyć PIT za 2021 rok?
Uruchom on-line

"Myślę, że to się uda, a kiedy już się uda, to wszyscy odczujemy, że jednak Polski Ład to program pozytywny i pożyteczny, a przede wszystkim sprawiedliwy, tzn. wyszliśmy z zaułka niesprawiedliwego podziału podatków, w którym tkwiliśmy przez dziesięciolecia. W Europie to już kompletny anachronizm" - podkreślił szef klubu PiS.

Pytany, czy rozważany jest scenariusz zawieszenia Polskiego Ładu zaprzeczył. "Trwają prace nad tym, żeby to wszystko uprościć. Polski Ład trzeba prawidłowo przedstawić tak, aby zmiany były zrozumiałe dla obywateli" - zaznaczył Terlecki.

Jak czytamy na portalu, cała rozmowa z Terleckim ukaże się w poniedziałek na polskatimes.pl oraz w magazynie "Polska Times".(PAP)

kos/ mir/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Teraz z kodem PROSTY masz 0% prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego (RRSO 12,68%).

Komentarze (21)

dodaj komentarz
osiemgwiazd
Rozyebali złotego, inflacja odpaliła w kosmos jak za komuny, choć Totalna Klapa zapewniał o deflacji, pensje poobcinane, ruski ład zabija jak korona wirus, bankier Pinokio [email protected], że jest z Grójca, a ten Butapren opowiada, że to takie małe błędziki są. Za mniejsze błędy na taczkach się wywodziło partyjnych bonzów!
jakslo23
Dlaczego bankier pozwala na wyzwiska w komentarzach? Patrz: komentarz Pana Jasia.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
tomitomi
miało być : ''Wejście Smoka '' a , wyszło smoczka ,,,,

....kierunek dobry , ale wykonanie .......,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, paskudne :-(((
karbinadel
"Mamy informacje od wielu osób, że nie są w stanie w ogóle się w tych zmianach zorientować" - a pan Terlecki się orientuje?
next3
"Kaczy wał" został pomyślany tak, aby zabrać bardziej zaradnym i dać niepracującym, emerytom, najniżej zarabiającym. Jednak przez wrodzone pisie niechlujstwo i niezrozumiały pośpiech nie-ład uderzył w tych, którym teoretycznie miał pomóc. Dodając do tego powszechną podwyżkę podatków dla firm mamy burd...el, którego sprzątanie "Kaczy wał" został pomyślany tak, aby zabrać bardziej zaradnym i dać niepracującym, emerytom, najniżej zarabiającym. Jednak przez wrodzone pisie niechlujstwo i niezrozumiały pośpiech nie-ład uderzył w tych, którym teoretycznie miał pomóc. Dodając do tego powszechną podwyżkę podatków dla firm mamy burd...el, którego sprzątanie zajmie miesiące. Zamiast tego proponuję TACZKĘ 2.0....Ładować zabawki i wyp...lać!
pomorzaninm
"Prosze Państwa mamy NOWĄ ELITE" "My się nie mylimy..." M. Morawiecki
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
itso_sprzezenie
niech lepiej nie patrzą we własne odbicie w lustrze :D ale pewnie patrzą i nie widzą różnicy :D

tylko muzyka: https://www.youtube.com/watch?v=caT2kB1ZVzA&list=RDcaT2kB1ZVzA&index=2
next3
Nie było chyba żadnej pisiej ustawy, której nie nowelizowano by 50 razy zaraz po wejściu w życie...to gdzie pracują idioci?

Powiązane: Polski ład - Niskie podatki

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki