REKLAMA

Prezydent ogłosi zmiany w rządzie we wtorek

2021-10-25 13:30, akt.2021-10-25 17:13
publikacja
2021-10-25 13:30
aktualizacja
2021-10-25 17:13
Prezydent ogłosi zmiany w rządzie we wtorek
Prezydent ogłosi zmiany w rządzie we wtorek
fot. Krystian Maj / KPRM / / Flickr

We wtorek o godz. 17 prezydent Andrzej Duda dokona zmian w składzie Rady Ministrów - poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta.

Zmiany w rządzie zapowiadane są przez Zjednoczoną Prawicę od czasu opuszczenia obozu rządzącego przez Porozumienie Jarosława Gowina, który odszedł z rządu - z funkcji wicepremiera oraz ministra rozwoju, pracy i technologii - razem z niektórymi współpracownikami, ale ostatecznie większość wiceministrów wywodzących się z ugrupowania byłego wicepremiera pozostała w Zjednoczonej Prawicy przechodząc do klubu parlamentarnego PiS.

W połowie października prezes PiS Jarosław Kaczyński potwierdził w rozmowie z PAP doniesienia, że poseł Kamil Bortniczuk (kiedyś Porozumienie Jarosława Gowina, obecnie Partia Republikańska Adama Bielana) zostanie ministrem sportu. Resort ten ma zostać na powrót wyodrębniony z obecnego Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Według portalu wPolityce.pl kolejne spodziewane zmiany w rządzie mają objąć ministerstwa: klimatu i środowiska oraz rolnictwa i rozwoju wsi. Pierwszym z tych resortów - zamiast Michała Kurtyki - miałaby pokierować b. wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Anna Moskwa, a drugim - obecny szef sejmowej Komisji Finansów Publicznych Henryk Kowalczyk, zastępując Grzegorza Pudę

Wcześniej dopytywany o planowaną rekonstrukcje rządu Terlecki zaznaczył, że "rekonstrukcja to za duże słowo". "Będą pewne zmiany w rządzie, pewnie w tym tygodniu, ale nie nazywajmy tego jakąś dużą przebudową" - powiedział wicemarszałek Sejmu.

Nie odpowiedział, czy Henryk Kowalczyk będzie nowym ministrem rolnictwa.

Pytany, jak ocenia fakt, że szef KPRM Michał Dworczyk dopuścił do wycieku własnych maili, Terlecki powiedział: "To pewna niesfrasobliwość, ona się zdarza, myślę, że już takiego błędu nie będzie popełniał".

Premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla "Financial Times" zarzucił Komisji Europejskiej, że stawia Polsce żądania, "przystawiając jej pistolet do głowy". Wezwał Brukselę, by - jeśli chce rozwiązać spór wokół praworządności - wycofała groźby sankcji prawnych i finansowych. Szef rządu w wywiadzie powiedział m.in., że jakikolwiek ruch w kierunku redukcji "funduszy spójności" spotka się z mocnym odwetem. "Co się stanie, jeśli Komisja Europejska rozpocznie trzecią wojnę światową? Jeśli do tego dojdzie, będziemy bronić naszych praw wszelką bronią, która jest w naszej dyspozycji" - odparł szef polskiego rządu zapytany, czy Polska mogłaby zawetować kluczowe unijne decyzje, takie jak pakiet klimatyczny.

autor: Piotr Śmiłowicz

Źródło:PAP
Tematy
Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Komentarze (9)

dodaj komentarz
bgiem
"...Resort ten ma zostać na powrót wyodrębniony z obecnego Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu..."

Praktyczny przykład, jak Endżej w przerwach na dmuchanie kraba walczy z rozrośniętą biurokracją.
langdon25
Adrian kiedy powołasz ministra od ściągnięcia wraku ?!

Kartofel 6 lat nazad obiecał wrak !
I gdzie on jest ?!
langdon25
Kukiz na ministra korupcji

W końcu najlepszy glina to były złodziej - najlepszy tropiciel korupcji to największy sprzedawczyk XXIw.
friedens
Pierdzistołek na Dupokrytka, Dupokrytek na Pazerniaka, Pazerniak na Kradniemordę, Kradeniemorda na Kłamczyńskiego, Kłamczyński na Gównozjadka, a Gównozjadek na Pierdzistołka.
demeryt_69
Znowu stan podgorączkowy? Przykra sprawa :)

itso_widmo_bieli
wygląda to na karuzele :D
demeryt_69
Bielan kieruje Partią Republikańską? Ciekawe czy to coś na wzór Likud czy bardziej jak Kadima?

http://niniwa22.cba.pl/bielan_wawel.htm

-marcin
Nie zmieniajcie się w rządzie jak rękawiczki za nasze pieniądze, tylko weźcie się do roboty. Uporządkujcie sądownictwo jak konstytucja mówi i dofinansujcie służbę zdrowia dla dobra Polek i Polaków
itso_widmo_bieli
pieniądze nic nie dadzą w służbie zdrowia jak podejmuje się i wdraża fatalne decyzje

Powiązane: Rząd Mateusza Morawieckiego

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki