Terlecki: Posiedzenie Sejmu we wtorek o godz. 13

Posiedzenie Sejmu, podczas którego izba zajmie się poprawkami Senatu do ustaw tworzących tarczę antykryzysową rozpocznie się we wtorek o godz. 13 - poinformował dziennikarzy wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS) po poniedziałkowym posiedzeniu Prezydium Sejmu.

Obrady Sejmu wstępnie zaplanowane są też na piątek.

(fot. Grażyna Myślińska / FORUM)

Terlecki powiedział dziennikarzom po zakończeniu Prezydium Sejmu, że już we wtorek o 8.30 ewentualnymi poprawkami Senatu do ustaw tworzących tarczę antykryzysową zajmie się sejmowa komisja finansów. Będzie to posiedzenie on-line.

"Po czym o g. 13 jest przewidywane rozpoczęcie obrad Sejmu, oczywiście o ile wszystko przebiegnie zgodnie z planem" - zaznaczył wicemarszałek Sejmu. To znaczy, dodał, jeśli jeszcze w poniedziałek odbędą się głosowania w Senacie, Senat przyjmie poprawki do ustaw i odpowiednie dokumenty trafią do Sejmu.

Potwierdziła to wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (KO). "Jeżeli ustawa z Senatu trafi do Sejmu, jutro będziemy od 13 procedować" - powiedziała.

Będzie to, dodała "zdalne posiedzenie, tylko kilka osób na sali". Zapewne będzie mniej niż 42 osoby, które było na ostatnim posiedzeniu - zaznaczyła.

Posiedzenie Sejmu, poinformowała Kidawa-Błońska, prawdopodobnie odbędzie się też w najbliższy piątek, jeżeli - jak powiedziała - "dojdą ustawy dotyczące oświaty".

Pytana, czy chodzi np. o kwestie zdalnych matur zaznaczyła, że nawet marszałek Elżbieta Witek nie wiedziała, co będzie w projektach dotyczących oświaty. "Jak zwykle nic nie wiemy" - skomentowała Kidawa-Błońska.

Wicemarszałka Terleckiego dziennikarze pytali, czy klub PiS skłonny jest wycofać się ze zmiany w Kodeksie wyborczym wprowadzonych w ramach specustawy ws. koronawirusa, jeśli Senat przyjmie poprawkę skreślającą ten przepis. "Zobaczymy co przyjdzie z Senatu" - odpowiedział.

Dopytywany, czy PiS będzie "kruszyć kopię" o tę poprawkę, powiedział: "Z pewnością nam zależy nam tym, żeby było możliwe głosowanie korespondencyjne przynajmniej dla tych, którzy z różnych powodów nie będą mogli czy nie będą chcieli udać się do komisji wyborczej".

Pytany, czy możliwe jest, że zostanie to uchwalone w innym trybie, niż poprawki do specustawy, zaznaczył, że "na razie jest w ustawie antykryzysowej". A co będzie jak Senat to skreśli - dopytywali dziennikarze. "Wtedy podejmiemy decyzję" - odpowiedział Terlecki.

Na pytanie, czy możliwe jest skreślenie z nowelizacji przepisu dającego prawo do głosowania korespondencyjnego osobom powyżej 60 lat, Terlecki odpowiedział: "zobaczymy".

Senat w poniedziałek zajmuje się trzema ustawami tworzącymi tarczę antykryzysową. Do jednej z nich w Sejmie wprowadzono poprawką złożoną przez klub PiS zmianę w Kodeksie wyborczym, która rozszerza prawo do głosowania korespondencyjnego również o osoby przebywające na kwarantannie i osoby mające powyżej 60 lat. Na godz. 23 zaplanowane jest rozpoczęcie głosowań w Senacie. (PAP)

pś/ mok/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 tantael

Nie wiem jak wy ale coś czuję że to skończy się wieszaniem posłów i rządu na latarniach. Nastroje społeczne są na skraju eksplozji.

! Odpowiedz
1 0 sammler

> "Z pewnością nam zależy nam tym, żeby było możliwe głosowanie korespondencyjne przynajmniej dla tych, którzy z różnych powodów nie będą mogli czy nie będą chcieli udać się do komisji wyborczej".

Czy poseł Terlecki ma problem ze zrozumieniem prostej kwestii: albo głosowanie korespondencyjne dla wszystkich, albo zachowanie status quo? Żadnych wątpliwych zmian "za pięć dwunasta", bez względu na okoliczności.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 0 czerwony_wiewior

I pomyśleć, że ten "człowiek" na zdjęciu kiedyś był opozycjonistą i walczył z komuną. A teraz gorliwie restytuuje PRL

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil