REKLAMA

Terlecki: Decyzja ws. terminu prezentacji Nowego Ładu w czwartek

2021-05-11 09:17
publikacja
2021-05-11 09:17
Terlecki: Decyzja ws. terminu prezentacji Nowego Ładu w czwartek
Terlecki: Decyzja ws. terminu prezentacji Nowego Ładu w czwartek
fot. Aleksander Zieliński / / Sejm RP

W czwartek na prezydium Komitetu Politycznego PiS zapadnie decyzja ws. terminu prezentacji Nowego Ładu - poinformował szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Dodał, że poszczególne elementy Nowego Ładu będą przedstawiane także poza główną prezentacją programu.

Terlecki został zapytany we wtorek w Radiu Plus, czy to pewne, że w sobotę odbędzie się prezentacja programu PiS - Nowy Ład. "Nie jest to jeszcze w stu procentach pewne. Sytuacja epidemiologiczna jest korzystna. Jeżeli to się utrzyma w najbliższych dniach, to oczywiście trzeba będzie przyspieszać. O tym rozstrzygnie prezydium Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości, które jest zwołane na czwartek" - odpowiedział polityk.

"Myślę, że prezentacja jest gotowa, wszystko jest przygotowane; wystarczy decyzja, że zostaje ten plan uruchomiony i wtedy nastąpi prezentacja całego programu, a potem szczegółowe elementy w kolejnych tygodniach" - poinformował szef klubu PiS. "Tego będzie tak dużo, że zwykły słuchacz czy telewidz nie będzie w stanie tego wszystkiego spamiętać i ogarnąć, więc chodzi o to, aby potem już dokładnie objaśnić wszystkie elementy" - podkreślił Terlecki.

Dopytywany, czy jest polityczne poparcie dla Nowego Ładu ze strony PiS i koalicjantów w ramach Zjednoczonej Prawicy, Terlecki odpowiedział: "ten plan jest na tyle szeroki i też znalazły się postulaty koalicjantów, że myślę, że będzie miał poparcie wszystkich, a w każdym razie ma poparcie Prawa i Sprawiedliwości".

"To będzie wymagało działań w Sejmie, także działań ustawowych - wszystko to przed nami. Teraz chodzi o to, żeby ten plan wielkiej ofensywy gospodarczo-społecznej na najbliższe dwa lata pokazać" - dodał wicemarszałek.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Nowy Ład ma się składać z następujących obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca - godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska - nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia - czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.

autor: Grzegorz Bruszewski

Źródło:PAP
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
karbinadel
Czas się powoli pakować...
kryzysio
"Zbudujemy nową Polskę, zbudujemy taki świat,
w którym wszystko będzie lepsze, w którym, Nowy będzie Ład."

Bolszewicy - Plagiatorzy.
antek10
PISowi jest na ręke przegonic z tego kraju lepiej zarabiających - wtedy wygrają kolejne wybory. Tylko kto ich bedzie leczył, kto im naprawi tv czy zbuduje dom? NIKT bo ludzi euciekają z tego kraju. Nowy Ład to przyspieszy ale dzieki temu PIS tak jak komuna utrzyma sie u władzy przez pół wieku.

Powiązane: Polski Ład

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki