REKLAMA

Terlecki: Damy Solidarnej Polsce "po łapkach"

2021-03-01 11:28
publikacja
2021-03-01 11:28
Terlecki: Damy Solidarnej Polsce "po łapkach"
Terlecki: Damy Solidarnej Polsce "po łapkach"
fot. Grażyna Myślińska / / FORUM

Posłowie Solidarnej Polski podczas ostatniego posiedzenia Sejmu pokazali nam figę, przyjmujemy to do wiadomości, będziemy działać konsekwentnie - stwierdził w poniedziałek wicemarszałek i szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Dopytywany co zrobi PiS odpowiedział: "damy po łapkach".

Dziennikarze zapytali Terleckiego o głosowanie podczas ostatniego posiedzenia Sejmu, gdy wbrew stanowisku PiS, Solidarna Polska zagłosowała wraz z opozycją za dołączeniem do porządku obrad informacji wicepremiera Piotra Glińskiego ws. procedury przyznawania rekompensat w ramach Funduszu Wsparcia Kultury.

"Nie wiedzieliśmy, że tak będzie, pokazali nam figę, przyjmujemy to do wiadomości, będziemy działać konsekwentnie" - powiedział Terlecki. Dopytywany, co konkretnie PiS zrobi, powiedział: "damy po łapkach".

"Niestety tego rodzaju działania muszą rodzić konsekwencje" - dodał szef klubu PiS. Stwierdził też, że "są granice cierpliwości".

Pytany czy możliwe są wcześniejsze wybory, Terlecki ocenił, że to "mało prawdopodobne, bo nikt ich nie chce". "Myślę, że opozycja ich bardziej nie chce niż my" - dodał wicemarszałek.

"Na razie mamy większość, ostatnie posiedzenie Sejmu pokazało, że wprawdzie możliwe są pewne potknięcia, ale myślę, że do następnego posiedzenia Sejmu sobie z tym poradzimy" - powiedział.

Pytany o sprawę prezesa Orlenu Daniela Obajtka zaznaczył, że "to są jakieś stare historie".

"Gazeta Wyborcza" napisała w piątek, że Daniel Obajtek, w czasach, gdy był wójtem Pcimia, "chciał wykończyć firmę swojego wuja". "Choć jako samorządowiec nie mógł tego zrobić, kierował z tylnego siedzenia konkurencyjną spółką. Potem skłamał w tej sprawie przed sądem" - podała "GW". Gazeta przekonuje, że dowodem na to są nagrania rozmów Obajtka, którymi dysponuje. Biuro prasowe PKN Orlen przekazało, że stawiane w artykule "GW" pt. „Taśmy Obajtka" tezy, niemające potwierdzenia w faktach, a oparte na nagraniach, których pochodzenia, integralności, czasu i okoliczności utrwalenia nie sposób stwierdzić, uderzają w wizerunek PKN Orlen, jak również naruszają dobre imię Daniela Obajtka.

Terlecki zapowiedział też, że niebawem marszałek Sejmu ogłosi termin na zgłaszanie kandydatów na Rzecznika Praw Obywatelskich. (PAP)

autor: Piotr Śmiłowicz

pś/ mok/

Źródło:PAP
Tematy
Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Advertisement

Powiązane: Polityka

Komentarze (8)

dodaj komentarz
anty12
To jest jednak stay komuch.
antek10
lepiej ten pan bez kultury w masce wygląda
zenonn
Towarzyszu profesorze. Jak was widzę to żygać mi się chce.
Mam nadzieję, że wylecicie na zbity pysk i traficie na długie lata do pierdla.
Tego chce dla was!
Fuj
and00
No zobacz, a Korze się nie chciało rzygać, i facet ją pukał jak jeszcze była młoda, normalna i ładna
talmud
kiedy ta facjata zniknie ze "sceny politycznej" w......"tu spocznij" ?? .....LMAO
niedorzeczny
Ten... (nie wiem jak go nazwać) nawet nie udaje. Z każdej jego wypowiedzi wynika że zależy mu tylko na utrzymaniu partii przy władzy, żeby mogli nadal kręcić lody. Jako podatnik oczekuję od polityków zupełnie czego innego niż: "damy konkurencyjnej partii po łapkach". Znacznie bardziej bym wolał postawę: "przestaniemy Ten... (nie wiem jak go nazwać) nawet nie udaje. Z każdej jego wypowiedzi wynika że zależy mu tylko na utrzymaniu partii przy władzy, żeby mogli nadal kręcić lody. Jako podatnik oczekuję od polityków zupełnie czego innego niż: "damy konkurencyjnej partii po łapkach". Znacznie bardziej bym wolał postawę: "przestaniemy szkodzić".
and00
Z definicji partii politycznej wynika dążenie do przejęcia, a następnie utrzymania władzy
5474n odpowiada and00
w definicji jest jeszcze "organizacja społeczna o określonym programie politycznym". "Bo nam się należy" to trochę za mało...

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki