REKLAMA

TenderHut chce zadebiutować na GPW wiosną 2019 r.

2017-07-21 14:22
publikacja
2017-07-21 14:22
TenderHut chce zadebiutować na GPW wiosną 2019 r.
TenderHut chce zadebiutować na GPW wiosną 2019 r.
/ YAY Foto

TenderHut, spółka z branży informatycznej, planuje zadebiutować na warszawskiej GPW wiosną 2019 roku - podała spółka w komunikacie. Grupa planuje emisję obligacji, a następnie emisję akcji. Zdobyte środki zamierza przeznaczyć m. in. na akwizycje i ekspansję zagraniczną.

Grupa pozyskała 730 tys. zł dofinansowania w ramach programu „Wsparcie MŚP w dostępie do rynku kapitałowego – 4Stock” realizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Zdobyte środki przeznaczone będą na przygotowania spółki do debiutu na GPW w Warszawie.

"Naszą ambicją jest wejście na GPW. (...) Debiut giełdowy planujemy na wiosnę 2019 roku" - poinformował, w komunikacie prasowym, Robert Strzelecki, wiceprezes grupy TenderHut.

"Dzięki pozyskanemu kapitałowi z giełdowego debiutu zarząd TenderHut pragnie zwiększyć skalę wzrostu całej grupy kapitałowej. Grupa planuje dokonać akwizycji kolejnych podmiotów IT działających na lokalnym rynku w Białymstoku i Olsztynie" - podano w komunikacie.

"Wśród głównych celów znajduje się dalsza ekspansja na zagraniczne rynki, rozwój innowacyjnych produktów oraz rozbudowa infrastruktury badawczo-rozwojowej" - dodano.

Grupa przejęła dotąd trzy firmy IT: LemonTea, QBurst Poland i LIT. Zasoby tych firm zostały włączone do spółki zależnej SoftwareHut oferującej głównie outsourcing IT.

Spółka planuje emisję obligacji, a następnie emisję akcji.

"Jeszcze we wrześniu tego roku będziemy wspierać TenderHut w organizacji emisji obligacji, a następnie w emisji akcji i debiucie na GPW. Uważam, że grupa w krótkim czasie osiągnie poziom kapitalizacji na poziomie 65 mln zł, który sprawi, że główny parkiet będzie w jej zasięgu" – ocenił w komunikacie Krzysztof Kuper, dyrektor departamentu doradztwa korporacyjnego w Polskim Domu Maklerskim.

TenderHut posiada oddziały w Danii, Szwecji, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii. Jak podano, ma w planach otwarcie biur m.in. w Nowym Jorku, Irlandii, Francji i Holandii. Na koniec 2016 roku grupa miała prawie 9 mln zł skonsolidowanego przychodu, co oznacza wzrost rdr o 39 proc.

"W 2016 roku spółka zmieniła strategię rozwoju, która dotychczas bazowała na realizacji projektów publicznych. Ze względu na znaczące zmniejszenie się liczby zamówień publicznych w zakresie projektów IT w Polsce zarząd grupy wdrożył nową strategię opierająca się na ekspansji zagranicznej i pozyskiwaniu zagranicznych klientów" - napisano w komunikacie. (PAP Biznes)

sar/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki