REKLAMA

Ten Square Games pogłębia spadki. Coraz niższe przychody z gier

2022-06-02 12:08
publikacja
2022-06-02 12:08
Ten Square Games pogłębia spadki. Coraz niższe przychody z gier
Ten Square Games pogłębia spadki. Coraz niższe przychody z gier
/ Puls Biznesu

Kurs Ten Square Games pogłębia kilkuletnie minima. W maju spółka zanotowała spadek przychodów z gier mobilnych. Czwartek jest dniem ustalenia prawa do dywidendy.

Kurs producenta gier mobilnych jest niżej od początku roku o 64 proc. Kapitalizacja spółki wynosi mniej niż 850 mln zł, chociaż jeszcze dwa lata temu przekraczała 4 mld zł. Kurs podczas czwartkowej sesji spadł do poziomu 114,20 zł za akcję - najniższego od sierpnia 2019 r. Po południu kurs zniżkował o ok. 4 proc. 

Bankier.pl

Tak inwestorzy zareagowali na dane o przychodach z gier mobilnych podane przez portal Sensor Tower, według których spółka wygenerowała 5 mln USD (vs 6 mln USD kwietniu). Najważniejsza gra „Fishing Clash” wygenerowała 3 mln USD (vs 5 mln USD w kwietniu) i pobrano ją 0,8 mln razy. Drugi największy tytuł z portfolio, czyli „Hunting Clash” przyniósł 1,3 mln USD (vs 1,3 mln USD w kwietniu), pobrany był 0,5 mln razy. Inne produkcje przyniosły nieco ponad 0,2 mln USD. Spółka Rortos, należąca do TEN wypracowała 0,5 mln USD (vs 0,4 mln USD w kwietniu). „Fishing Clash” w Chinach (iOS) wypracował 0,3 mln USD (vs 0,3 mln USD w kwietniu). 

Sensor Tower oblicza przychody gier mobilnych pochodzące z płatności od graczy, po odjęciu 30 proc. prowizji przekazywanej przez producentów na rzecz właścicieli sklepów, czyli Google i Apple. Przychody powyżej 1 mln USD są zaokrąglane do pełnych mln USD.

Wcześniej agencja Sensor Tower sygnalizowała, że wydatki konsumenckie na gry mobilne spadły w I kwartale o 7,1 proc. w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku, wobec czego na rynku panuje sporo niepewności. 

Czwartek jest w dodatku dniem, w którym spółka ustala listę akcjonariuszy uprawnionych do otrzymania dywidendy za zyski z roku 2021.Ten Square Games wypłaci 10 zł na jedną akcję. Wypłata nastąpi 16 czerwca. 

W poniedziałek 30 maja analitycy Haitong Banku obniżyli cenę docelową akcji spółki do 258 zł, utrzymując rekomendację "kupuj"

MKu

Źródło:
Tematy
Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Komentarze (7)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
laama
Autor tekstu MKu poprawił błąd bo usunął te głupoty co napisał o dniu odcięciu dywidendy. Co za elokwencja i kultura :((( Nawet nie podziękował hahahha
laama
Co za amator to pisał???

"Od jutra kurs będzie notowany po odcięciu dywidendy."???? Co to za bzdury???

Odcięcie odbywa się chyba wcześniej?

"Wartość dywidendy zawsze jest odejmowana od ceny rynkowej akcji (stąd nazwa: odcięcie dywidendy) na dwie sesje przed Dniem Dywidendy."
chandler_1
Dzięki,
chciałem dokładnie to samo napisać.
bartsson
kolejny balon jak CDR, producent jednej gry
qwertas
Chciałem kupić ale ostatecznie czekam na spadki poniżej 100zł … brakuje sygnałów do wzrostu w tej spółce.
kaka2002
A spadek poniżej 100zł to będzie sygnał do wzrostu? Ciekawe...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki