46% bezbronnych telefonów służbowych

46% polskich firm nie jest gotowych na cyberataki na telefony służbowe. Pracownicy wiedzą, do kogo zgłosić się o pomoc, ale blisko jedna czwarta średnich firm nie posiada działu zajmującego się cyberbezpieczeństwem. 

98% pracowników, wie gdzie zgłosić cyberatak
98% pracowników, wie gdzie zgłosić cyberatak (Pexels)

98% pracowników uważa swój smartfon służbowy za drugi komputer i używają go codziennie - wynika z badania PMR Research. Często nie tylko w sprawach dotyczących pracy. 18% ankietowanych wskazuje, że procedury RODO pomijane są w przypadku korzystania ze służbowych telefonów. 63% badanych pracowników mówi, że zabezpiecza smartfon za pomocą hasła. 

10% dużych przedsiębiorstw nie ma wydzielonej jednostki w swojej strukturze odpowiedzialnej za przygotowanie zabezpieczeń dla telefonów służbowych. W przypadku średnich firm, zatrudniających od 50 do 249 pracowników, odsetek bez tego działu to blisko jedna czwarta. 98% pracowników deklaruje, że zna procedury postępowania w przypadku stania się ofiarą cyberataku oraz wie do kogo się zgłosić, przeczytamy w raporcie.

W badaniu przeprowadzonym przez PMR Research na zlecenie T-mobile wzięli udział pracownicy średnich oraz dużych firm działających w Polsce. Przedsiębiorstwa zajmują się handlem hurtowym, edukacją, budownictwem, przetwórstwem przemysłowym, cześć z nim działa w branży IT i telekomunikacyjnej.

Cyberataki stają się coraz bardziej popularnym sposobem działania oszustów. Podszywają się oni pod operatorów komórkowych, urzędy skarbowe, dostawców przesyłek czy nawet komornika. O tym, jak ochronić się przed atakami oraz utratą pieniędzy, pisaliśmy tutaj

DF

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.