REKLAMA

46% bezbronnych telefonów służbowych

2020-01-15 11:50
publikacja
2020-01-15 11:50

46% polskich firm nie jest gotowych na cyberataki na telefony służbowe. Pracownicy wiedzą, do kogo zgłosić się o pomoc, ale blisko jedna czwarta średnich firm nie posiada działu zajmującego się cyberbezpieczeństwem. 

fot. / / Pexels

98% pracowników uważa swój smartfon służbowy za drugi komputer i używają go codziennie - wynika z badania PMR Research. Często nie tylko w sprawach dotyczących pracy. 18% ankietowanych wskazuje, że procedury RODO pomijane są w przypadku korzystania ze służbowych telefonów. 63% badanych pracowników mówi, że zabezpiecza smartfon za pomocą hasła. 

10% dużych przedsiębiorstw nie ma wydzielonej jednostki w swojej strukturze odpowiedzialnej za przygotowanie zabezpieczeń dla telefonów służbowych. W przypadku średnich firm, zatrudniających od 50 do 249 pracowników, odsetek bez tego działu to blisko jedna czwarta. 98% pracowników deklaruje, że zna procedury postępowania w przypadku stania się ofiarą cyberataku oraz wie do kogo się zgłosić, przeczytamy w raporcie.

W badaniu przeprowadzonym przez PMR Research na zlecenie T-mobile wzięli udział pracownicy średnich oraz dużych firm działających w Polsce. Przedsiębiorstwa zajmują się handlem hurtowym, edukacją, budownictwem, przetwórstwem przemysłowym, cześć z nim działa w branży IT i telekomunikacyjnej.

Cyberataki stają się coraz bardziej popularnym sposobem działania oszustów. Podszywają się oni pod operatorów komórkowych, urzędy skarbowe, dostawców przesyłek czy nawet komornika. O tym, jak ochronić się przed atakami oraz utratą pieniędzy, pisaliśmy tutaj

DF

Źródło:
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki