REKLAMA

Tauron rozpoczął budowę książki popytu na 5-letnie obligacje

2020-10-22 17:14
publikacja
2020-10-22 17:14
fot. Maciej Jarzębiński / FORUM

Tauron rozpoczął budowę książki popytu na 5-letnie obligacje, których wartość nominalna może wynieść około 1 mld zł. Ich marża może sięgnąć 125 - 135 pb - wynika z rozmów PAP Biznes z osobami zbliżonymi do transakcji.

Według źródeł rynkowych Tauron rozpoczął budowę książki popytu na obligacje 5 lub 7-letnie przy oczekiwanej przez koncern marży 130-160 pb. Po sygnałach rynkowych podjęto decyzję, że będą to 5-letnie obligacje i wówczas zdecydowano również, że marża wyniesie 125-135 pb.

Łączny zgłaszany popyt przekracza już 1 mld zł. Decyzja o parametrach emisji obligacji Tauronu ma zapaść w piątek rano.

Na początku października Tauron poinformował o rozpoczęciu przygotowań do emisji obligacji, której wartość nominalna może wynieść około 1 mld zł. Koncern zawarł umowę ramową z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju określającą zasady współpracy w zakresie możliwego nabycia obligacji przez EBOiR.

Jak wówczas podano, środki z emisji obligacji będą wspierały realizację transformacji energetycznej grupy, w tym zwiększenie udziału źródeł nisko- i zeroemisyjnych w jego strukturze wytwórczej.

W perspektywie 2030 roku Tauron chce produkować ponad 65 proc. energii ze źródeł nisko- i zeroemisyjnych, przy jednoczesnym ograniczeniu emisyjności o połowę.

Decyzja o ostatecznej wartości emisji ma zostać podjęta przez Tauron w trakcie budowy książki popytu. (PAP Biznes)

gty/ epo/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki