REKLAMA

Tauron chce przeznaczać min. 40 proc. zysku na dywidendę, pierwsza wypłata w 2020 r.

2016-09-02 18:24
publikacja
2016-09-02 18:24

Tauron w ramach strategii na lata 2016-25 przyjął politykę dywidendową, zgodnie z którą w perspektywie długoterminowej planuje wypłatę dywidendy w wys. min. 40 proc. skonsolidowanego zysku netto. Prognozy będące podstawą strategii wskazują, że pierwszym rokiem, w którym możliwa będzie jej wypłata będzie 2020 r. - podał Tauron w komunikacie.

"Zgodnie z przyjętą Polityką Dywidendową spółka w perspektywie długoterminowej planuje wypłatę dywidendy w wysokości minimum 40 proc. skonsolidowanego zysku netto. Intencją spółki jest zapewnienie stopy dywidendy na poziomie konkurencyjnym w stosunku do długoterminowych instrumentów dłużnych emitowanych na rynku polskim przez spółki z ratingiem inwestycyjnym" - napisano w komunikacie.

Tauron podał, że na ostateczną rekomendację wpływ będą miały dodatkowe czynniki, w szczególności: sytuacja płynnościowa grupy, sytuacja rynkowa, realizacja polityki inwestycyjnej, koszt oraz możliwości pozyskania finansowania, wymogi prawa oraz zapisy umów finansowych, w szczególności dotyczące nieprzekraczania określonego poziomu wskaźnika zadłużenia oraz zapewnienie ratingu na poziomie inwestycyjnym.

Polityka w zakresie wypłaty dywidendy ma podlegać okresowym przeglądom zarządu.

"Spółka jednocześnie nadmienia, iż prognozy będące podstawą strategii wskazują, że pierwszym rokiem, w którym możliwa będzie wypłata dywidendy, będzie rok 2020" - napisano. (PAP)

gsu/ ana/

Tematy
Tanie konto dla firmy z lokatą. Najlepsze oferty dla przedsiębiorców

Tanie konto dla firmy z lokatą. Najlepsze oferty dla przedsiębiorców

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~As
Coś mówić trzeba ale co do roku 2020? 0 zysku czy jakiś postęp co roku?
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~ewa
Zarty sobie robią za5 lat dywidenda poco o tym informują już tak jesteśmy rozdrażnieni 7-dmioma latami spadków,

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki