Tauron Sprzedaż ocenia roszczenia HSH Nordbank jako bezzasadne

2019-03-08 12:20
publikacja
2019-03-08 12:20

Tauron Sprzedaż ocenia jako bezzasadne roszczenia HSH Nordbank w sprawie odszkodowania i kar umownych dotyczących wypowiedzenia umów na zakup tzw. zielonych certyfikatów - podał Tauron w komunikacie prasowym. Spółka potwierdza jednocześnie kontynuowanie negocjacji w sprawie nabycia farm wiatrowych należących do grupy in.ventus.

/ Twitter.com

HSH Nordbank domaga się zapłaty 232,88 mln zł tytułem odszkodowania i kar umownych oraz odsetek w związku z przejęciem od trzech spółek z grupy in.ventus roszczeń, jakie w ocenie tych spółek, wynikają z wypowiedzenia umów na zakup tzw. zielonych certyfikatów.

"Spółka Tauron Sprzedaż przystąpiła do analizy treści pozwu. Wstępna ocena żądań pozwu i jego uzasadnienia wskazuje na całkowitą bezzasadność dochodzonych roszczeń" - napisano w komunikacie.

W lutym 2017 roku Tauron Sprzedaż złożyła oświadczenia o wypowiedzeniu długoterminowych umów na zakup zielonych certyfikatów, co było konsekwencją nieosiągnięcia porozumienia w sprawie renegocjacji tych umów.

Tauron potwierdził jednocześnie w komunikacie prasowym kontynuowanie rozpoczętych jesienią 2018 r. negocjacji w sprawie nabycia pięciu farm wiatrowych należących do grupy in.ventus.

Farmy wiatrowe, będące przedmiotem negocjacji, zlokalizowane są na północy Polski w województwach kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim oraz warmińsko-mazurskim i obejmują 82 turbiny. (PAP Biznes)

pel/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Używane w niskich ratach? Bezpieczne na wakacje. Znajdź swoje wymarzone auto>>

Używane w niskich ratach? Bezpieczne na wakacje. Znajdź swoje wymarzone auto>>

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Energia wiatrowa

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki