Uwaga na bilety na Puchar Świata w skokach od "koników"

Tatrzański Związek Narciarski (TZN) ostrzega, że kupowanie biletów na Puchar Świata w skokach narciarskich, który odbędzie się w weekend w Zakopanem grozi poważnymi konsekwencjami, przede wszystkim utratą pieniędzy – powiedział Prezes TZN Andrzej Kozak, który złożył zawiadomienie na policję w sprawie tego procederu.

(fot. Marcin Kądziołk / Shutterstock)

"Należy przestrzegać kibiców, że kupowanie biletów z niewiadomego źródła grozi dość poważnymi konsekwencjami. Po pierwsze utratą pieniędzy, można także nie wejść z takim biletem na teren skoczni, a kolejna sprawa to konsekwencje prawne. Uważam, że każdy powinien mocno przemyśleć, od kogo kupuje bilet wstępu na Puchar Świata w skokach narciarskich. Obecnie każda sprzedaż jest rejestrowana i każdy bilet jest przypisany do odpowiedniej osoby i my jesteśmy w stanie to wszystko zweryfikować" – powiedział Kozak.

Prezes TZN stwierdził, że proceder odsprzedaży biletów po wyższych cenach przez tak zwanych "koników" jest znany na całym świecie.

"Takie odsprzedawanie biletów zdarza się nawet na spektakle wiedeńskiej opery. Również co roku w Zakopanem pojawia się problem +koników+ oferujących bilety na skoki narciarskie po wielokrotnie wyższych cenach" – powiedział Kozak.

Rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek potwierdził, że zgłoszenie o procederze nielegalnej odsprzedaży biletów na Puchar Świata w skokach narciarskich przez tzw. +koników+ wpłynęło na policję, ale skala tego procederu jeszcze nie jest całkowicie znana. Wyjaśnił on, że odsprzedaż biletów z zyskiem bądź ich nabywanie z zamiarem ich dalszej odsprzedaży z zyskiem jest wykroczeniem, za co może grozić kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Nielegalni handlarze biletami na PŚ w skokach pojawili się na ulicach Zakopanego. Bilety oferują oni także przez internet. Ceny takich wejściówek, w zależności od sektora, wynoszą od 150 zł nawet do 280 zł. W zwykłej sprzedaży bilety można było kupić za 90 i 100 zł.

Już w piątek o godz. 18. na Wielkiej Krokwi odbędą się treningi i kwalifikacje. Będzie je mogło oglądać na trybunach 10 tys. osób. W sobotę odbędzie się konkurs drużynowy, który będzie podziwiało ponad 23 tys. kibiców. W niedzielę odbędzie się konkurs indywidualny, na który wejdzie taka sama ilość kibiców.(PAP)

Autor: Szymon Bafia

szb/ aj/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne