Tarcza finansowa dobrze przyjęta przez biznes

Rząd w końcu proponuje taką pomoc dla gospodarki, jaką od dawna postulował biznes; szkoda tylko, że tak późno – oceniają eksperci cytowani przez piątkową "Rzeczpospolitą".

(fot. Sergey Tinyakov / Shutterstock)

Gazeta przypomina, że 100 mld zł nowej tzw. tarczy finansowej ma zacząć trafiać do przedsiębiorstw za dwa, trzy tygodnie. To pożyczki dla firm dotkniętych kryzysem. Będzie je można umorzyć nawet w 75 proc.

"To dobry projekt w odróżnieniu od pierwszej tarczy. Może pomóc gospodarce – oceniają eksperci. – Wątpliwości budzi jednak kwota na wsparcie dużych firm" – ocenia Andrzej Malinowski, prezydent Pracodawców RP. "W sumie to 25 mld zł, ale biorąc pod uwagę, że w dużych firmach pracuje 3,5 mln osób, może być za mało" – dodaje cytowany przez "Rze" lider organizacji pracodawców.

"Zapowiedź szybkich pożyczek, które nawet w 75 proc. miałyby podlegać umorzeniu, to dla nas bardzo dobra informacja, bo jesteśmy na skraju upadłości" – komentuje w "Rz." właścicielka zespołu muzealno-hotelarskiego Pałac Łomnica Elizabeth von Küster. "Choć najbardziej zależałoby nam na szybkim, na rozsądnych zasadach, powrocie do działalności gospodarczej" – dodaje.

(Bankier.pl)

ago/ mok/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
13 6 karbinadel

Zerżnęli pomysł z Niemiec, gdzie to działa już od 2 tygodni. Ale w sumie dobrze, że tym razem nie kopiują Putina lub Orbana

! Odpowiedz
13 4 bangladesznadwisla

Wreszcie jest jakaś pomoc ale mocno za późno. Towarzysze się zorientowały że zaraz wyjadą na taczkach

! Odpowiedz
5 11 ameba1

Najgorsze jest to, że za każdym razem chodzi o DAWANIE kasy. A za chwilę pod stołem pójdzie 10 nowych, małych podatków! I czym tu się cieszyć? Tym, że "dajo"? Mogliby choć raz coś zmienić bo metalowe wiadro powoli się nagrzewa i niedługo szczur może szukać ucieczki. (rodzaj tortury, gdzie metalowe naczynie jest przyciśnięte do brzucha ofiary i w środku siedzi szczur. Gdy zrobi się za gorąco, szczur zacznie szukać drogi ucieczki i wiadomo... przez metal się nie przebije, ale brzuch...). Analogia do żab w garnku się nie sprawdzi. Ludzie nie dadzą się ugotować.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 20 rimet1

Tarcza dobrze przyjęta przez biznes i od razu Budka, Kosiniak i Kidawa ją chwalą. Co za ludzie.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne