REKLAMA

Banki kuszą przedsiębiorców bonusami pieniężnymi za aktywności na koncie firmowym

2021-10-27 06:00
publikacja
2021-10-27 06:00
Banki kuszą przedsiębiorców bonusami pieniężnymi za aktywności na koncie firmowym
Banki kuszą przedsiębiorców bonusami pieniężnymi za aktywności na koncie firmowym
fot. marvent / / Shutterstock

Darmowe konto firmowe, możliwość zwolnienia z miesięcznej opłaty za korzystanie z karty debetowej i prowadzenie rachunku walutowego to nie wszystko. Banki kuszą przedsiębiorców bonusami pieniężnymi za wykonywanie aktywności na rachunku firmowym.

Osoby prowadzące własny biznes nie unikną założenia rachunku firmowego, natomiast konto walutowe jest przydatne dla przedsiębiorców, którzy współpracują z zagranicznymi partnerami oraz rozliczają się w walucie obcej. Warto również zauważyć, że banki dodatkowo kuszą osoby prowadzące własny biznes premiami pieniężnymi za wykonywanie określonych aktywności. W październikowym porównaniu przeanalizowaliśmy oferty kont firmowych z rachunkiem walutowym oraz dodatkowymi bonusami pieniężnymi dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

Porównanie kont firmowych z rachunkiem walutowym i premią pieniężną Bankier.pl – październik 2021 r.

Lp.

Nazwa banku

Nazwa rachunku

Rachunek podstawowy

Konto walutowe

Suma premii

Opłata za prowadzenie:

Czy karta może być darmowa?

Czy może być darmowe?

1.

Bank Millennium

Promocja „Konto Mój Biznes i 1500 zł premii” oraz promocja „Zyskaj z Kontem dla Biznesu”

0 zł

TAK

TAK

1 500 zł

2.

Santander Bank Polska

Konto Firmowe Godne Polecenia w „Promocji dla przedsiębiorców VI”

0 zł

TAK

TAK

1 300 zł

3.

Bank Pekao

Konto Przekorzystne Biznes w promocji „1 200 zł premii dla firm i 0 zł za konto i kartę – III edycja”

0 zł

TAK

TAK

1 200 zł

4.

Nest Bank

BIZnest Konto

0 zł

TAK

TAK

400 zł

5.

Alior Bank

iKonto Biznes

0 zł

TAK

NIE

1 500 zł

6.

BOŚ Bank

Konto Elastyczne Taryfa Oszczędna

0 zł

TAK

NIE

0 zł

7.

Credit Agricole

„Konto Biznes za 0 zł z PREMIĄ do 1700 zł”

0 zł

TAK

NIE

1 700 zł

8.

mBank

Promocja „Załóż firmę i konto z premią 350 zł”

0 zł

TAK

NIE

350 zł

9.

PKO Bank Polski

PKO Konto Firmowe

0 - 12 zł *

TAK

TAK

0 zł

10.

BNP Paribas

Konto Otwarte Na Biznes

0 - 15 zł **

TAK

TAK

600 zł

11.

Bank Pocztowy

Pocztowe Konto Firmowe

0 - 15  zł ***

NIE

n/d

0 zł

Źródło: opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji udostępnionych przez banki, stan na 20.10 porównywarki produktów finansowych www.bankier.pl/smart

*

0 zł przy wpływach min. 2 tys. zł miesięcznie.

**

0 zł przez 12 pierwszych miesięcy dla osób, które prowadzą działalność od 6 miesięcy, inaczej: 0 zł przy saldzie powyżej 3 tys. zł lub sumie wpływów powyżej 20 tys. zł

***

0 zł przy wpływach min. 2 tys. zł miesięcznie.

Porównanie rachunków bankowych stworzyliśmy na podstawie październikowego kwartalnego rankingu najlepszych kont firmowych. Podczas przygotowania zestawienia najlepszych ofert kont firmowych z tanim rachunkiem walutowym oraz premiami pieniężnymi braliśmy pod uwagę cztery następujące kryteria:

  • wysokość opłaty za prowadzenie rachunku biznesowego,
  • czy klient może być zwolniony z miesięcznej opłaty za kartę debetową,
  • czy prowadzenie rachunku walutowego może być darmowe,
  • sumę premii pieniężnych za aktywności.

W pierwszej kolejności przeanalizowaliśmy opłaty za prowadzenie rachunku firmowego w 11 bankach z październikowego rankingu. Wysokość opłaty za prowadzenie konta biznesowego była pierwszym czynnikiem wpływającym na pozycję produktu w zestawieniu. Następnym kryterium warunkującym miejsce produktu w rankingu jest możliwość zwolnienia z miesięcznej opłaty za korzystanie z karty debetowej. Przeanalizowaliśmy także możliwość bezpłatnego prowadzenia konta walutowego, co stanowi trzecie kryterium. Czwarty czynnik to suma bonusów pieniężnych, jaką banki oferują klientom w ramach danego produktu za wykonywanie aktywności na koncie (np. wykonanie miesięcznych przelewów na określoną kwotę).

Bank Millennium

Na pierwszym miejscu w porównaniu kont firmowych z premią dla przedsiębiorców współpracujących z parterami zagranicznymi jest Bank Millennium. Klienci przez okres 24 miesięcy nie płacą za prowadzenie rachunku bankowego w promocji „Zyskaj z kontem dla Biznesu”. Promocyjna oferta uprawnia posiadaczy konta biznesowego do zwolnienie również z miesięcznej opłaty za konto walutowe także na 2 lata. Przedsiębiorcy mogą zredukować koszty korzystania z kary debetowej do 0 zł po spełnieniu warunków określonych w Cenniku Usług dla Klientów Biznes. Dodatkowo Bank Millennium kusi premią pieniężną w wysokości nawet 1500 zł w promocji „Konto Mój Biznes i 1500 zł premii”, która trwa do 30 listopada 2021 r.

Santander Bank Polska

Drugie miejsce zajął Santander Bank Polska z niewiele gorszym wynikiem. Posiadacze Konta Godnego Polecenia przez 2 lata mogą korzystać z darmowego konta firmowego. Przedsiębiorcy mogą być zwolnieni z opłaty za prowadzenie rachunku walutowego i korzystanie z karty debetowej. W „Promocji dla przedsiębiorców VI” bank kusi premią w wysokości 1300 zł. Oferta promocyjna jest ważna do 31 października 2021 r.

Bank Pekao

Ostatnią lokatę na podium zajął Bank Pekao. Oferta instytucji jest nieznacznie słabsza od konkurentów. Podobnie jak w przypadku Santander Banku Polska na ostateczne miejsce w rankingu wpłynęła wysokość premii pieniężnej – 1200 zł w promocji „1 200 zł premii dla firm i 0 zł za konto i kartę – III edycja”. Promocja trwa do 31 grudnia 2021 r.

Źródło:
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (1)

dodaj komentarz
demeryt_69
Kuszenia przedsiębiorców ciąg dalszy czyli doktorantka Florek znowu radzi :)

Powiązane: Bankowość dla firm

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki