Polski start-up technologiczny uznany za najlepszy na świecie dla branży HR

Talent Alpha wygrał nagrodę Grand Prix na konkursie w Paryżu - podała firma w komunikacie. Dzięki platformie tworzonej przez polski start-up, osoby pracujące w małych i średnich firmach IT z Europy Środkowo-Wschodniej będą mogły realizować projekty dla klientów z całego świata.

(YAY Foto)

Jak poinformowano w komunikacie, Talent Alpha wygrał finał konkursu dla start-upów na głównej scenie UNLEASH World – największej konferencji dla branży HR poświęconej przyszłości pracy i technologii.

Polski start-up tworzy platformę technologiczną, która dzięki samouczącym się algorytmom i wykorzystaniu tzw. Talent Science, "dopasowuje zespoły secjalistów IT do projektów po stronie klienta w czasie rzeczywistym" - wyjaśniono.

"W czasach, gdy liczba niezapełnionych stanowisk w branży technologicznej na świecie zbliża się do 10 milionów, a procesy rekrutacyjne potrafią trwać kilka miesięcy, rozwiązanie Talent Alpha może zrewolucjonizować branżę usług IT" - czytamy.

Dodano, że platforma umożliwia klientom przeszukiwanie bazy specjalistów "dostępnych praktycznie od zaraz" - w systemie znajdą oni informacje o tym jakie umiejętności ma dana osoba. Z kolei specjaliści w czasie trwania projektu otrzymają informacje zwrotne o efekcie prac, swoich postępach, a także wskazówki nad czym powinni jeszcze popracować.

„Nasze przedsiębiorstwa mają ogromny potencjał i mogą zdobyć świat, jeśli tylko będą miały odpowiednią platformę współpracy z globalnymi klientami” – wskazał, cytowany w komunikacie, Przemek Berendt, założyciel i prezes Talent Alpha. Dodał, że tylko w Europie Środkowo-Wschodniej jest około 700 tysięcy osób pracujących w ponad 25 tysiącach małych i średnich przedsiębiorstw technologicznych. (PAP)

autor: Magdalena Jarco

maja/ drag/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne