Taksówkarze: deregulacja to zabójstwo uczciwych

Deregulacja to śmierć uczciwych taksówkarzy - uważają zgodnie protestujący pod ministerstwem transportu w Warszawie. W południe zgromadziło się tam kilkudziesięciu kierowców ze stołecznych korporacji. Taksówkarze nie zgadzają się na deregulację swojego zawodu. Boją się, że projekt, który powstaje w ministerstwie zniesie jakiekolwiek egzaminy i sprawdziany. Jak mówi Paweł Biedrzycki z Zrzeszenia Transportu Prywatnego, po deregulacji pasażerowie będą jeździć taksówkami na własne ryzyko, dlatego że każdy będzie mógł wykonywać ten zawód. Rynek mogą opanować nieuczciwi przewoźnicy, którzy wyprą uczciwych taksówkarzy. Protestujący boją się, że wykonywanie zawodu po wejściu w życie przepisów deregulacyjnych wykonywanie tego zawodu przestanie się opłacać. Paweł Biedrzycki twierdzi, że na rynku zostaną głównie emeryci dorabiający do swoich uposażeń.

Taksówkarze zorganizowali pod ministerstwem happening. Symbolem ustaw deregulacyjnych był papier toaletowy. Część protestujących wcieliła się w urzędników tworzących nieżyciowe przepisy. Michał Szczygłowski z taksówkarskiej Solidarności twierdzi, że deregulacja na pewno się w Polsce nie przyjmie, dlatego że nie przyjęła się też w innych krajach wysoko rozwiniętych.

Taksówkarze grożą, że jeśli rząd nie odstąpi od deregulacji zawodu taksówkarza, będą blokować drogi w czasie Euro 2012 w całej Polsce.Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/A. Pszoniak /K.P.Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Zed

Świetna sprawa. To będą dodatkowe kwalifikacje zawodowe dla kogoś, kto nie jest zamożny i chce zarobić, bo jak wiadomo taksówkarze źle nie zarabiają. Będą bronić swojej niszy żeby taki jak ja nie wlazł im w rynek.

Takie tam wyliczenia:

Autko w mieście spala około 8 litrów/100km paliwa, które kosztuje 5zł/litr co daje około 40zł za 100km
Żeby przejechać z Bielan na Ursynów trzeba pokonać około 20km i zapłacić ze 40zł, a takich kursów dziennie można zrobić sporo.

To jest gruby szmal i dlatego będą się wkurzać dziadki. Tyle ich. Pozdrawiam

Pokaż cały komentarz !
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil